Україна домагатиметься від Євросоюзу посилення санкцій проти Росії у зв'язку із поведінкою Росії в Азовському морі і Керченській протоці. Зокрема, кораблі, які заходять у порти окупованого Криму, можуть потрапляти під арешт.

Євросоюз переглядатиме пакет антиросійських санкцій у червні, розповів постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба.

Як повідомлялося рніше, Європейський Союз запровадив санкції щодо восьми громадян Росії. Тоді російські прикордонники обстріляли українські кораблі та захопили у полон 24 моряків.

Україна вважає, що реакції Європи на захоплення Росією українських кораблів було недостатньо. Кулеба наголосив, що санкції проти Росії повинні досягти двох цілей.

Ціль номер один — демотивувати Росію від ескалації ситуації, показати, що кожна спроба ескалації означатиме ціну, яку повинна заплатити Росія не тільки заборонами на в'їзд конкретних людей, а й для своєї економіки на секторальному рівні,– пояснив він.

Натомість друга ціль полягає у звільненні полонених українських моряків. Так, розглядаються варіанти санкцій проти компаній-власників суден, що не дотримуються українського законодавства, проходячи Керченську протоку.

"Вся ця витівка з Азовським морем і Керченською протокою має на меті видавити Україну з Азовського моря і перетворити Азов на внутрішнє озеро Росії. Треба підходити креативно і розглядати різні варіанти фінансового та економічного впливу, щоб відбити у Росії бажання продовжувати цю операцію", – зазначив Кулеба.

За його словами, є ініціатива про санкції для кораблів, які незаконно заходять у кримські порти. У разі затримання вони мають реквізувати.

Можна підійти до питання ширше і ввести новий рівень санкцій у фінансовій сфері, ввести чергові обмеження на можливість Росії позичати гроші на зовнішніх ринках. Інструментарій перебуває у фінансово-економічному блоці,– додав представник України.

Окрім ЄС, санкції через агресію на Азові запровадили США, Канада та Автралія. 

Також у списку санкцій є шість російських оборонних компаній із діяльністю та в Криму. Деякі з яких незаконно привласнили українські державні активи для надання послуг російським військовим.

Обмеження від Канади торкнуться 114 осіб та 15 компаній. 

Австралія також запровадила санкції проти громадян Росії, причетних до нападу і захоплення українських кораблів. Окрім того, до австралійського списку потрапили ватажки контрольованих окупантами районів Донецької і Луганської областей.