У російській Бурятії довелося розформувати “елітну” десантну бригаду через шалені втрати. Солдатів з цієї бригади відправляли на війну в Україні, яку сам же розв’язав російський диктатор Володимир Путін. Така інформація з’явилася в російській Вікіпедії.

Найсмішніше те, що керівництво вирішило зробити такий “подарунок” до Дня російського десантника, який окупанти відзначають 2 серпня.

Варто відзначити, що Вікіпедія посилалася на заяву російського Міноборони. Відомо, що 26 лютого, можна сказати з самого початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, буряти намагалися форсувати Дніпро в районі Каховки. Тоді українські захисники відразу показали їм, хто тут господар, вказує 24 канал.

В результаті потужної відсічі постраждав офіцерський склад – був ліквідований заступник командира бригади підполковник Денис Глєбов. Також серйозні поранення отримав командир гвардії бригади полковник Денис Шишов. Всього через три дні окупанти вже поховали заступника начальника штабу бригади підполковника Павла Кислякова.

За даними незалежного фонду “Вільна Бурятія”, станом на 25 липня загинули 7 тис. осіб, 5 тис. солдатів поранені, ще близько 8,5 тис. вважаються зниклими безвісти.

“Показник небоєздатності взагалі зашкалює. Наприклад, в 11 окремій десантно-штурмовій бригаді він становить цілих 47%. Тобто кожен другий воювати вже не може. І саме тому відповідну бригаду від 1 серпня, напередодні дня ВДВ, вирішили розформувати”, — йдеться в повідомленні.

Джерело видання зазначило, що цифри можуть бути дещо перебільшені, однак на скільки саме, поки невідомо.

Варто відзначити, що пізніше на сайті російської Вікіпедії зникла ця стаття. Можна припустити, що так розпорядилося кремлівське керівництво.

У той же час Найманці ПВК «Вагнер», які вбивають на території України, виконують також роль загороджувальних загонів для російських військ. Вони розправляються зі строковиками та контрактниками, які відмовляються воювати.

Волонтери InformNapalm пишуть, що вагнерівці вбивають російських солдатів, які вирішили відмовитися від участі у «спецоперації». Такі висновки вони зробили на підставі відомостей від росіян, які вибралися з міста Брянка Луганської області.

При цьому волонтери зазначають, що підтвердити інформацію не можуть, але схильні вірити джерелам, що її передали.

«Всіх відмовників, звезених до Брянки, жорстко пресують, б’ють, щоб вони знову погодились воювати. Тих, хто погоджується, відправляють на „передок“ або на розвантажувально-вантажні роботи з формування військових складів, які зараз є основною ціллю ЗСУ. Тих, хто не передумав, теж вивозять на фронт, де багато хто з них моментально потрапляє до списків загиблих», — йдеться у повідомленні.

На передовій відмовників розстрілюють самі «вагнерівці», видаючи це за військові втрати від ЗСУ.

«Був сигнал, що деяких хлопців так вивозили на передок без зброї, без документів і без спорядження. Одному такому вдалося вибратися звідти, він про це нам і повідомив. З багатьма, кого вивозять на „передок“, зв’язок втрачається. Серед відмовників багато бурятів та тувинців. Військова прокуратура категорично не хоче займатися цим питанням», — додали в InformNapalm.

Волонтери вважають, що принципово для України це нічого не змінює, відсоток російських відмовників ще дуже малий.

«Для самих же відмовників це приклад, що краще тікати, потрапити до шпиталю чи здатися ЗСУ. Це надійніший спосіб уникнути смерті від рук товаришів по службі або загороджувальних загонів найманців», — резюмували волонтери.