Міноборони США працює над планом надання Україні розвідувальних даних, які допоможуть швидше реагувати на ймовірне російське вторгнення.

Про це пише The New York Times із посиланням на високопоставлені джерела. Проте, за їхніми словами, якщо план буде схвалено президентом Джо Байденом, це може викликати обурення у Росії.

Окрім цього, невелика група співробітників Пентагону нещодавно приїздила в Україну з ціллю оцінити потреби країни в ППО (система протиповітряної оборони). Про це сказав речник відомства Джон Кірбі. США вже постачають Україні протитанкові керовані ракети Javelin.

Але, як зазначає New York Times, пропозиція Пентагону про надання оперативної розвідувальної інформації має більше значення для України. Інформація, зокрема, включатиме зображення, що показують рух російських військ і дозволяють визначити, чи збираються вони перетнути кордон.

Нагадаємо, що раніше цього тижня The New York Times писали про те, що влада США та Великої Британії «непомітно» надіслала в Україну експертів, які мають допомогти Києву запобігти потенційним кібератакам з боку Росії.

США та країни Заходу допускають можливість ймовірного нападу Росії на Україну. За даними американської розвідки, поблизу кордонів з Україною перебувають близько 100 тисяч російських військовослужбовців.