Флот Великої Британії має право за погодженням з Україною заходити в українську акваторію, навіть якщо Росія вважає її своєю.

Про це заявив журналіст Дмитро Гордон, коментуючи інцидент з нібито обстрілом Росією британського есмінця Defender у Чорному морі.

“Британський флот за погодженням з Україною має право заходити всюди, де знаходиться українська акваторія, що вони і зробили і робитимуть далі, і американці це будуть робити далі. Коли Росія вважає, що це її територія, а більше ніхто так на вважає в світі, то це проблема Росії. Росія може висловлювати глибоку заклопотаність, тому що коли там армади, сиди тихо і мовчи. Це ти проти овець молодець, що називається, а проти молодця сам вівця. Хай сидять вівці тихо і мовчать”, – заявив журналіст.

Додамо, ексміністр оборони України Андрій Загороднюк вважає, що інцидент з нібито обстрілом Росією британського есмінця Defender у Чорному морі є психологічною операцією, призначеною для внутрішньоросійської аудиторії.

“Це психологічна операція інформаційна, яка спрямована передусім на внутрішню аудиторію Російської Федерації для того, щоб показувати, що вони оберігають рідні кордони і мають ворога. Головне для росіян – це спроектувати загрозу на внутрішню аудиторію. Це, власне кажучи, вони і роблять постійно. Для них це ще одне підтвердження, що їм щось загрожує, тому вони мають проводити ту чи іншу політику. Для міжнародної аудиторії абсолютно не має жодного сенсу те, що вони роблять”, – заявив ексміністр.

Водночас, Загороднюк додав, що росіяни “дійсно дуже серйозно ставляться до збільшення присутності міжнародних сил у Чорному морі і вважають це для себе загрозою”.

Нагадаємо, Міністерство оборони РФ заявило, що російський корабель відкрив попереджувальну стрілянину в бік британського есмінця Defender у Чорному морі, який нібито порушив кордон. Також повідомлялося, що бомбардувальник Су-24М здійснив попереджувальне бомбометання по курсу британського корабля.

Своєю чергою, британська сторона спростувала даний інцидент.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.2