Двоє громадян України й один громадянин Німеччини, а також 24 пов’язаних із ними компанії доповнили санкційний список контрабандистів Ради національної безпеки і оборони України, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Ми почали свого часу працювати з тією категорією людей, яких називають у народі контрабандистами. Не всі з них увійшли до попередніх списків. Ці списки було доповнено. Цього разу цей список формувала не Служба безпеки України, а Міністерство внутрішніх справ на чолі з міністром Денисом Анатолійовичем Монастирським”, – сказав Данілов на брифінгу за підсумками засідання РНБО у п’ятницю ввечері.

За його словами, до списку ввійшли три фізичні особи: громадянин Німеччини 1986 р.н. Александр Акст, громадянин України 1974 р.н. Валерій Фальковський, а також громадянин України 1984 р.н. Владислав Студенець. “Крім того, 24 компанії, афілійовані з цими особами, також увійшли до цього списку”, – додав секретар РНБО.

Він наголосив, що РНБО не має наміру зупиняти свою роботу щодо боротьби з контрабандистами. “Ми їх відстежуватимемо, і хто й надалі буде займатися цією ганебною справою, підпадатиме під санкції Ради нацбезпеки і оборони”, – резюмував Данілов.

Окрім цього Данілов, заявив, що рада національної безпеки і оборони розглядає можливість упровадження тимчасових адміністрацій на підприємствах енергетичної галузі.

“Ми бачимо ознаки певної монополізації на цьому ринку. В нас на сьогодні вісім прізвищ: Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Боголюбов, Коломойський, Льовочкін, Бойки та громадянин РФ Воєводін. Вони володіють розподільними мережами. Ми на сьогодні розглядаємо можливість упровадження тимчасових адміністрацій у разі потреби, якщо виникатиме загроза національній безпеці”, – заявив Данілов на брифінгу за підсумками виїзного засідання РНБО у п’ятницю.

“Крім того, ми нікому не дозволимо маніпулювати тарифами. Президент ставить завдання в жодному разі не допустити підвищення тарифів для вразливих верств населення. В жодному разі не повинна підвищуватися вартість для населення”, – додав він.