Президент України Володимир Зеленський заявив, що без прямого діалогу з Росією зупинити війну неможливо. Він не боїться прямих переговорів з російською стороною. 

Він заявив, що не боїться прямо говорити росіянам про війну на Донбасі та окупацію Криму.

“Саме тому, водночас, я не боюсь прямої розмови з ним. Ми не боїмось прямого діалогу… Ми знаємо, хто нас підтримує. Ми знаємо, хто з країн робить вигляд, що підтримує. Ми знаємо, що наша армія найкраща у світі і захистить нас”, – заявив Зеленський.

Президент України готовий вести діалог з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин з Росією. І сьогодні це визнали всі. Всі зовнішні (партнери, – ред.) визнали… Ми повинні говорити, знаючи, що в нас сильна армія”, – заявив Зеленський.

Він переконаний, що українці не повинні боятися говорити одне одному правду, особливо, знаючи про сильну потужну українську армію.

“Якщо ми хочемо повернути Донбас, то давайте, а якщо хочемо просто ходити й про це говорити, то давайте нічого не робити”, – додав глава держави.

Нагадаємо, що спостерігачі ОБСЄ зафіксували розміщення на окупованій частині Донбасу військової техніки незаконних збройних формувань РФ. Знаходження її там є порушенням Мінських домовленостей.
“Місія зафіксувала шість гаубиць і шість імовірно, танків, розміщених в порушення ліній відведення в непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей, на полігоні поблизу Новоселівка (31 км на північний схід від Донецька)”, – йдеться в повідомленні.

Також уточнюється, що за лініями відведення, але поза виділеними місцями зберігання озброєння, СММ зафіксувала один зенітний ракетно-гарматний комплекс в підконтрольному уряду районі Донецької області, а також 28 танків на території Луганської області.

Крім того, в ОБСЄ заявляють про три бойові броньовані машини на полігоні біля Новоселівки, а також про те, що бойовики перешкоджали роботі місії на блокпостах недалеко від Старомихайлівки Донецької області, а також Хрещатицького, Червоної могили і Вознесенівки Луганської області.