Разом з Україною призупинили свою участь у поточній сесії ПАРЄ шість делегацій.

Україна все одно має намір платити внески до Ради Європи.

Українська делегація в ПАРЄ консультуватиметься з керівництвом Верховної Ради, президентом Володимиром Зеленським та Міністерством закордонних справ про можливість припинення участі в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ, народний депутат Сергій Соболєв.

"Ми будемо з понеділка проводити консультації з головою парламенту, урядом, будемо просити зустріч з президентом країни, міністром закордонних справ для того, щоб виробити спільну позицію, що далі робити. Ми вважаємо, що треба піти на перший крок – відкликати наше запрошення Ради Європи зі спостереження за виборами, тому що тепер немає ніяких обмежень, і Росія може брати в цьому участь – приїде і буде розповідати нам, як справедливо і чесно проводити вибори. І якщо нічого не змінюється, і санкційний список відносно Росії не повертається, то тоді ставити питання взагалі про участь української делегації саме в Парламентській Асамблеї Ради Європи", – зазначив Соболєв.

За його словами, позиція представників української делегації щодо подальших дій полягає в тому, щоб ні в якому разі не зупиняти сплату внесків до Ради Європи, як це зробила свого часу РФ, оскільки цей крок позбавить українських громадян можливості звертатися в ЄСПЛ. Крім того, парламентарії вважають, що ні в якому разі не можна закривати офіс Ради Європи, також зробила РФ, оскільки це стосується можливості звернення громадян України до цього офісу.

При цьому він додав, що разом з Україною призупинили свою участь у поточній сесії, яка закінчується завтра, 28 червня, ще 6 делегацій (Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини), які також будуть звертатися до своїх парламентів, до своїх міністерств закордонних справ, до глав держав для проведення консультацій з приводу того, що далі робити в цій ситуації.

У середу ввечері Парламентська асамблея Ради Європи прийняла рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень, незважаючи на порушення принципів Ради Європи.

У відповідь представники 7 держав-членів оголосили спільну заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення росіян.

Тим часом, голова комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що результати голосування учасників ПАРЄ, яка в повному обсязі підтвердила повноваження російської делегації, є кроком до визнання Криму російським.

У свою чергу, голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що Україні не можна "просто так розвернутися і піти з ПАРЄ"..