Поточна оперативна обстановка на півдні Україні: підсумок за 02.11.2022

Ситуація в операційній зоні на південнобузькому напрямку суттєвих змін не зазнала, залишається напруженою, але контрольованою. Противник продовжує оборонятись та намагається утримувати зайняті рубежі.

 З метою збору даних щодо місцезнаходження наших позицій та коригування вогню артилерії, ворог застосовував 30 розвідних безпілотників в прилеглих до лінії бойового зіткнення районах.

 Протягом бойового дня наносив вогневе ураження по позиціях наших підрозділів із застосуванням авіації, ударних дронів, РСЗВ, ствольної артилерії, мінометів та танків.

 Авіацію по наших позиціях та навколишніх вздовж лінії фронту населених пунктах ворог застосував 4 рази.

 Протягом дня окупанти випустили 20 реактивних снарядів систем залпового вогню «Град» по нещодавно звільненій Трифонівці. Без людських втрат.

 Вночі дроном-камікадзе ворог атакував об’єкт енергетичної інфраструктури на Дніпропетровщині, знеструмивши та позбавивши водопостачання декілька районів міста. Відновлювальні роботи організовано. Попередньо – без постраждалих.

 Наші підрозділи ракетних військ і артилерії виконали близько 150 вогневих завдань, та нанесли 1 авіаудар по скупченню живої сили противника та техніці.

 

 За підтвердженою інформацією знищено: 8 рашистів, 2 танки, реактивну систему залпового вогню «Град», інженерну машину розгородження ІМР-1, 9 одиниць авто-бронетехніки, 4 склади з боєприпасами (в Баштанському, і Бериславському районах),  залізничних цистерн з пально-мастильними запасами ворожої армії.

 Окрім того, пошкоджено 1 танк,  5 одиниць авто-бронетехніки, реактивну систему залпового вогню «Град» та буксировану гаубицю Д-20. Решта втрат ворога дорозвідується.

 Корабельне угруповання противника в Чорному морі нараховує 7 кораблів, серед яких 1 вдк, 1 надводний ракетоносій із вісьмома «Калібрами» на борту.

 Не нехтуйте власною безпекою будьте пильними і свідомими. За алгоритмом дій при сигналах повітряних тривог дійте чітко і оперативно.

 Пам’ятайте про підступність ворога в використанні маніпуляцій свідомістю. Не довіряйте сумнівним джерелам інформації, не поширюйте не достовірне.

 Кожного, хто свідомо чи не свідомо опинився в ворожому однострої, в рамках примусової евакуації, або під тиском обставин, ми готові прийняти без зброї під гарантії міжнародного гуманітарного права.

Але важливо розуміти, що ми захищаємо свою часточку великої Батьківщини і саме в єдності людей і територій живе сутність мирної країни.
Разом ми сильніші.
І з нами – вся Україна!