Держава-терористка продовжує знищувати Донбас, і не може зупинити бойові дії, тому що занадто великі політичні ставки як усередині країни, так і ззовні.

Про це в етері одного з телеканалів розповів речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

“Коли ти плануєш за три дні захопити Київ, за тиждень-два захопити більшу частину України, відповідно, ти розраховуєш, що тобі дістанеться все ціленьке і готовеньке, плюс, як там їх інформували спецслужби, купа колаборантів, послужливих, готових іти на службу. Тобто ти швидко приходиш, як у Криму.

Пам’ятаєте, вони розраховували раз-два — і все запрацювало, тільки в набагато більших масштабах. Коли ти отримав величезний спротив мільйонів осіб і несеш уже близько до 100 тисяч втрат, у тебе вже якась логіка втрачається. Ти просто не можеш вийти з процесу, інакше ти втратиш владу у себе в країні. І тепер треба досягти хоча б якогось прогресу. Ось вони цей прогрес собі придумали — типу звільнення “ЛНР” і “ДНР””, — сказав він.

На думку спікера, Кремль сам ще до кінця не знає, що з ними робити потім.

“Тому що весь Донбас зруйнований. Але вони не можуть зупинити цю криваву бійню, тому що занадто великі політичні ставки як усередині країни, так і ззовні. Вони діють по площах, б’ють касетними боєприпасами, великими радянськими бомбами не високоточними. Все вони застосовують, і як результат — Донбас знищений. І в них взагалі про це голова не болить, у них головне — показати хоча б якусь мікроперемогу на полі бою. Після Лисичанська і Сєвєродонецька в них не було жодної, щоб можна було б сказати, наземної перемоги. А Херсон здали, з Харківської області втекли, з-під Києва втекли, з-під Лимана втекли. Тому, звичайно, їхнє головне завдання — показати, що вони на щось ще здатні на полі бою”, — резюмував Сергій Череватий.

Він також додав, що агресорка обрала екстенсивний шлях ведення війни, інтенсивного у них немає. 

“Вони, коли планували операцію, розраховували максимум на тижні. Це мала бути в їхній логіці справді спецоперація, захоплення політичних центрів, злам волі до опору, капітуляція армії і все. Водночас зараз з одного боку, вони вже не можуть вийти з процесу, тому що занадто багато було витрачено на пропаганду і занадто багато було накручено того, що все готово, щоб досягти якихось великих цілей. З іншого боку, на полі бою вони цього не можуть забезпечити і відійти не можуть, щоб політично не втратити весь процес. Відповідно, єдиний вихід тут, – це відбирання нових життів людей. Це екстенсивний шлях, інтенсивного в них немає”, — сказав він.

Також він зазначив, що у росармії складно з мотивацією, але “ніхто з цього вийти не може”.

Спікер повідомив, що зараз на Бахмутському напрямку в російської армії математична перевага в артилерії та деяких інших засобах ураження, і запаси ще радянських снарядів, які вони використовують.

“Плюс вони бездумно і безжально стосовно до особового складу кидають його в бій. Це їхні поки що дві такі складові безпосередньо на полі бою, якщо ми не беремо дальню авіацію, якою вони б’ють по наших містах, а саме на полі бою. Якщо в нас з’явиться більше потужніших систем, якісніших, нова авіація класу 4+ — це б дало нам змогу суттєво переломити. Те, що ми розумніші за них воюємо, це вже всьому світу ясно. Там, де вони беруть кількістю, ми завжди беремо розумом. Нам ще технічної допомоги, і ми могли б багато чого показати”, — підсумував речник Східного угруповання військ ЗСУ.