Через зростання насилля українців евакуювали з міста Кабула, столиці Афганістан. Незабаром вони повернуться додому. Наразі управління міста повністю на талібах, президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну, аби уникнути кровопролиття.

Про це написав у Twitter президент України Володимир Зеленський. За його словами, евакуювали 30 людей.

“Через зростання насилля в Афганістані Україна активізує зусилля для безпечного повернення своїх громадян додому. З Кабула сьогодні евакуювали понад 30 українців”, – написав президент.

Він додав, що скоро вони будуть у безпеці, але не повідомив коли точно українці повернуться додому.
Своє чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про евакуацію людей із захопленого талібами Афганістану.

“Український літак, який перебував у Афганістані, забрав з Кабула громадян України, Нідерландів, Хорватії, Білорусі, Афганістану. Нині вони у безпеці. Україна не кидає своїх і допомагає іншим. У разі подальших звернень, зробимо все для допомоги співвітчизникам та іноземцям у біді”, – написав Кулеба в мікроблозі Twitter у ніч на понеділок.

Як повідомляє Держдепартамент США, понад 60 країн світу, включаючи Україну, США, Велику Британію, Канаду, Францію, Німеччину, Італію, Японію, Корею, Литву, Польщу та інші держави, зробили спільну заяву, щодо ситуації з безпекою в Афганістані.

Вони закликають тих, хто наділений владою в Афганістані, забезпечити вільний виїзд із країни афганцям і міжнародним громадянам.

«З огляду на погіршення ситуації в області безпеки, ми підтримуємо, працюємо над забезпеченням безпеки і закликаємо всі сторони поважати і сприяти безпечному і впорядкованому від’їзду іноземних громадян і афганців, які бажають залишити країну. Ті, хто наділений владою і владою по всьому Афганістану, несуть відповідальність за захист людського життя і власності, а також за негайне відновлення безпеки і громадського порядку», – йдеться в повідомленні.

Також лідери країн наполягають на тому, щоб дороги, аеропорти й прикордонні переходи в Афганістані залишалися відкритими.
Там також відзначили, що країни готові допомогти афганцям.

Нагадаємо, таліби захопили столицю Афганістану Кабул без бою. Уряд віддав їм владу, щоб уникнути кровопролиття.