В Бахмуті ЗСУ досягли головного завдання – виснажили і змусили ЧВК “Вагнер” втекти із величезними втратами. Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

“Ми досягли головного: ми виснажили, вбили їх і заставили “Вагнер” втекти і ми зараз наносимо потужні удари по їхньому угрупуванню і війська, які заходять замість “Вагнера”, м’яко кажучи, не дуже прагнуть це робити. Вони знають, що було з їх попередниками, їхній моральний стан далекий від оптимального”, – сказав він.

Він також розповів, що наразі ворог свої ротаційні заходи в Бахмуті прикриває потужним вогнем. За цю добу ворог 450 разів бив із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню по українських позиціях, здійснив 6 авіанальотів.

“Ми не даємо ворогу спокійно проводити ротацію, наносимо удари – 107 окупантів знищено, 126 зазнали поранення, знищили ворожий БМП, 7 гармат, самохідну артилерійську установку “Піон”, 3 польові склади з боєприпасами і 4 військових автомобілі”, – сказав Череватий.

За його словами, низька західних ЗМІ “рознесла” слова ватажка “Вагнера” Євгена Пригожина про начебто перемоги в Бахмуті, опублікувавши неймовірні втрати угруповання.

“Цифри різні у втратах “Вагнера”  – і 60 тисяч і 100 тисяч. Проте багато хто сходиться у думці, що мінімум 20 тисяч вбитих при спробі взяти обласний центр це неймовірно багато”, – пояснив речник.

Додамо, що чеченські бойовики Кадирова почали критикувати та погрожувати керівнику ПВК “Вагнер” Пригожину за наказом Кремля і тому, що Рамзан Кадиров більше не бачить у ньому союзника. Про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни від 1 червня.

“Нападки чеченців на особистість Пригожина можуть бути частиною зусиль Кремля з дискредитації та підриву позицій Пригожина в міру того, як його війська йдуть з лінії фронту. Атаки, зокрема, відбулися 1 червня, в день, коли Пригожин заявив, що Вагнер піде з передової, і у день його дня народження”, — повідомляють аналітики.

За інформацією дослідників, раніше Пригожин публічно висловлювався, що у державних ЗМІ забороняли згадувати про його найманців, тож зараз лідер вагнерівців опинився у вразливому становищі — він шукає приводи для того, щоб утриматися на плаву в інформаційному просторі.

Водночас, за інформацією аналітиків, колишній ватажок проросійських бойовиків “ДНР” Ігор Гіркін припустив, що Кадиров особисто прорахувався, вважаючи Пригожина раніше цінним союзником і усвідомив, що останній не принесе йому жодних переваг. Голова Чечні безумовно не зацікавлений у краху військово-політичної системи Кремля, оскільки та вигідна як йому, так і його армії, тому він зараз дистанціюватиметься від лідера вагнерівців.

Зауважимо, що віддати відповідний наказ Кадирову медійно атакувати Пригожина могла тільки одна людина – Путін, вважає журналіст Іван Яковина.

«Він уже більше не може вдавати, що з Пригожиним все нормально і що він слухається “, – запевнив журналіст. .

Ці “кадировці”, на його думку, передали Пригожину головні претензії Москви: вихід ватажка ПВК з-під контролю та зростання його популярності серед населення Росії.

“Путін категорично незадоволений появою потенційного суперника”, – наголосив Яковина.

На його думку, якщо Пригожин не прислухається до озвучених “сигналів”, його приберуть. І доручать цю справу, ймовірно, саме “кадировцям”, які неодноразово надавали Москві подібні послуги.

“Тепер у Пригожина 2 варіанти: згорнути свою передвиборчу кампанію і повернутися в положення безмовного інструменту Кремля або піти на відкритий конфлікт із “кадировцями” і, відповідно, Кремлем”, – констатував журналіст.