Президент Володимир Зеленський проводить зустріч із президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою та президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

Офіційна церемонія зустрічі відбулася в Маріїнському палаці. Захід транслювався наживо на сторінці ОП у Фейсбуці.

Президент України зустрів лідерів Литви і Польщі, які перебувають в Києві з робочим візитом, на ґанку палацу.

За підсумками сьогоднішніх переговорів Зеленський підписав із президентами Польщі та Литви заяву про підтримку надання Україні статусу країни – кандидата у члени ЄС.

У свою чергу, президент Польщі Анджей Дуда закликав Володимира Путіна стриматись та не йти на агресію проти України. Він засудив рішення Москви визнати «ДНР» і «ЛНР», зазначивши, що сьогодні «всі ми ходимо вузькою стежкою між миром та війною, яка не знає куди заведе Росію та світ».

На думку Дуди, основна мета Путіна – показати слабкість ЄС та НАТО. І йдеться у всій цій ситуації не лише про безпеку України, а й про архітектуру та безпеку у всій Європі.

Дуда вважає, що можлива агресія РФ має зіткнутися з жорсткими санкціями, а Україна має набути статусу кандидата на членство в ЄС.

Президент Польщі Дуда: “Санкції ЄС можуть унеможливити подорожі росіян до Польщі”.

Коментуючи можливість запровадження візового режиму з РФ, Зеленський заявив, що має багато пропозицій щодо реакції на дії Росії, але вони залежать від самої Росії.

На прес-конференції з президентами Польщі та Литви Зеленський заявив, що відповідь міжнародного суспільства на дії РФ має бути рішучим:

«Ми вітаємо ухвалення санкцій. Чекаємо на їх посилення. Важливим є рішення Німеччини щодо Північного потоку-2. Ми обговорили наслідки дій Росії щодо європейської безпеки. Це вирішується зараз в Україні».

Зеленський: «Будапештський меморандум не працює, Україна захищає себе сама, нам потрібні гарантії безпеки, зокрема й від Росії».

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що змін до політики приєднання країн до НАТО не буде. При цьому, за його словами, у ситуації поточної кризи військова сила не повинна стати вирішальним фактором.

Він назавжди назвав Крим, Донецьк та Луганськ частиною України. І заявив, що Україна не залишиться на самоті:

«Дії Росії спричинили об’єднану реакцію країн Європи. Але риторики сьогодні замало. Потрібні серйозні швидкі рішення. Росія має розуміти наслідки своїх дій»