Наразі не зрозуміло, чи відбудеться зустріч “нормандської четвірки”. Політолог Володимир Фесенко повідомив, що російська сторона, як і минулого року, коли обговорювали питання про проведення саміту лідерів нормандського формату, продовжує використовувати ту саму практику – метод затягування.

В ефірі 24 каналу політолог зазначив, що Росія відтягує визначення дати зустрічі, шантажуючи президента України та вимагаючи зробити певні дії, наприклад, включити формулу Штайнмаєра в закон про особливий порядок місцевого самоврядування.

За словами Фесенка, Росія “стоїть на місці і ні кроку назад”. А “оскільки Зеленський за темпераментом нетерплячий, то він хоче якнайскоріше вирішити цю проблему”.

Росія затягує визначення дати саміту, намагаючись “грати бажаннями” Володимира Зеленського провести цю зустріч якнайскоріше,– сказав Фесенко.

Фесенко додав, що Володимир Зеленський має ілюзію, що на саміті можна, врешті-решт, розв’язати війну на Донбасі. Бо “перший саміт хоч і став для нього холодним душем, але був хоча б трохи успішним”.

Також варто відмітити, що в вечері відбулось засідання ТКГ

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук зазначив, що Україна послідовно виконує домовленості досягнуті на саміті у Парижі. Як повідомляє прес-служба Офісу президента, сьогодні відбулося чергове засідання ТКГ в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ.

Переговори тривали близько семи годин.

Кравчук висловив подяку ОБСЄ та її Спеціальній моніторинговій місії в Україні за посередницькі зусилля, спрямовані на врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі.

«Ми ніколи не ставили під сумнів мандат ОБСЄ та проти передачі його будь-кому», – наголосив він.

У Офісі президента зазначили, що окрему увагу було приділено виконанню домовленостей лідерів держав – учасниць «нормандського формату», досягнутих у Парижі, щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб.

«Продовжено обговорення питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх», – йдеться у повідомленні.

Українська сторона вкотре наголосила, що українці, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях, мають бути звільнені невідкладно та без жодних політичних умов.

Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної Ради України», – заявив Кравчук, відповідаючи на закиди стосовно необхідності термінового ухвалення парламентом альтернативної постанови щодо проведення місцевих виборів у 2020 році.

Водночас обговорення робочих пропозицій до проектів документів, що стосуються питання самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України, й надалі триватиме в межах роботи політичної групи ТКГ, як це й передбачено Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей.