Анатолій Гриценко вважає, що в серед претендентів на пост в президенти немає достойного опонента, а головним його конкурентом на президентських виборах є розчарування громадян країни в політиках, невіра і небажання йти голосувати.

"Я вважаю своїми головними опонентами розчарування, неготовність прийти на вибори, брак віри у наших людей. Я не бачу ніяких конкурентоспроможних опонентів, які були б здатні перемогти мене в другому турі", – сказав він, виступаючи в суботу в Києві на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованої Фондом Віктора Пінчука.

Також він вважає, що питання вирішення конфлікту на Донбасі буде вирішувати вже нова українська влада, сформована після президентських і парламентських виборів 2019 року.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

"Особисто я не хочу чекати виборів, ми вже підготували план, який охоплює політичні, дипломатичні, фінансові, інформаційні компоненти та компоненти безпеки. Цей план ми поклали на стіл Порошенку, Путіну, Макрону, Меркель і Трампу. Але, на жаль, стає очевидним , що мирне вирішення вже можна шукати після того, як в Україні пройдуть президентські і парламентські вибори. Чому парламентські вибори? Тому що Україна парламентсько-президентська республіка", – вказав він.

Водночас він підкреслив, що в нинішніх умовах не можна боротися з корупцією і "створити нормальні умови на нашій будівельному майданчику для майбутньої демократії", якщо не діяти рішуче, своєчасно і відповідально, як це робили свого часу такі західні лідери як Маргарет Тетчер , Шарль де Голль і Конрад Аденауер, Теодор Рузвельт.

Гриценко вказав, що в разі приходу до влади він і його команда діятимуть в рамках чинної Конституції, але при цьому переконувати парламент, як можна змінити і поліпшити її.