Відомий український військовий експерт, полковник запасу Роман Світан вважає, що всіх російських загарбників, які ступили на українську землю, потрібно знищити. Про це він заявив в інтерв’ю журналістові Дмитрові Гордону.

“Куди рухатиметься далі російська імперія, з одного боку не зовсім цікаво. Зрозуміло, але вже не цікаво. Нам своє робити. Ми ж українці. Нам треба ці 400 тис. [російських солдатів] залишити в нашому чорноземі, щоб вони звідси не вискочили. Жоден не має піти! Їх краще тут [ліквідувати], щоб потім не бігати за ними по залишках Росії”, – сказав Світан.
Крім цього Світан заявив, що генштаб Російської федерації хоче знищити усіх невигідних бойовиків на Бахмутському напрямку.
Світан зазначив, що приблизно 10 червня бойовики 1-го корпусу псевдореспублік на територіях окупованих частин Донецької та Луганської областей зайдуть у Бахмут. Російські десантники намагатимуться втримати ЗСУ на височинах.
Полковник ЗСУ у запасі підкреслив, що мовиться саме про військових Донбасу, які воювали проти українських захисників ще з 2014 року. Мобілізованих від початку повномасштабного вторгнення Росії наші бійці вже знищили.
Військовий експерт припустив, що начальник російського генштабу Валєрій Герасимов хоче знищити цих бойовиків, а згодом повернути у Бахмут ПВК “Вагнера”.
«Вони розуміють, що там буде пекло, практично усі частини знищать. Герасимов утилізує ці донецькі частини. Він може прийняти рішення виходити з України. Він знищує їх, щоб вони не почали бунтувати», – вважає він.
На додачу Світан зазначив, що якщо говорити про бої на Бахмутському напрямку, можна побачити просування ЗСУ. Однак наші війська нині наступають для того, аби мати кращі оборонні позиції. Зокрема, непогані оборонні рубежі можна облаштувати в районі річки Бахмутки.
«Загалом, помітно що ЗСУ рухаються висотами біля водойм у напрямку Горлівки. Тому це віяловий рух. Наші командири грамотно продумали такі дії, це гарний хід з боку ЗСУ» – відзначив військовий експерт.
Також Світан розповів, що російські окупанти знову несподівано “загубили” авіабомбу ФАБ-500 в Бєлгородській області біля села Калініно. При падінні вона не вибухнула.
За його словами, найімовірніше, це був ФАБ-500, який окупанти регулярно запускають зі своїх літаків.
Світан припустив, що це могла бути одна з тих керованих бомб, деякі з яких прилетіли по Бєлгороду ще наприкінці квітня. Переважно одночасно скидають близько чотирьох ФАБів. Тоді кілька з них приземлилися по російському місту.
“3 бомби, які не вибухнули. З чотирьох лише одна вибухає. 75% – неліквід. Таке саме в росіян може бути і з ядерною зброєю – 1 з 4 може вибухнути. І то незрозуміло де”, – зауважив Світан.
На його думку, тодішні падіння авіабомб в Бєлгороді могли статися не просто так. Цілком могло бути так, що у такий спосіб окупанти хотіли звинуватити Збройні Сили України в тероризмі. Однак нічого не вдалося, адже авіабомби завдали невеликих збитків.
В свою чергу активіст та волонтер Сергій Стерненко у своєму блозі також висловився щодо падіння бомби в окупантів. Він лаконічно переказав новину та прокоментував її в іронічній манері.
Блогер назвав Бєлгородську область “БНР” та запропонував створити на її території буферну зону. Також він закликав “звільнити” цей регіон.
«Однозначно, БНР потребує звільнення та подальшого створення буферної зони, щоб російські пілоти припинили бомбити молоду республіку», – написав Стерненко.
Відомо, що окупанти почали обстрілювати такими авіабомбами територію України приблизно з початку 2023 року. Модернізована бомба може летіти на відстань до 40 кілометрів, зазначають експерти.