21 листопада, у шосту річницю початку Євромайдану, у суді допитували колишнього та нинішнього депутатів — Сергія Пашинського та Андрія Парубія.

Парубій прийшов, а Пашинський свідчив по відеозв’язку із СІЗО, де він нині перебуває під арештом у справі про стрілянину в грудні 2016 року. Тоді Пашинський поцілив у ногу чоловіку. Майже через три роки його взяли під варту.

Сергія Пашинського було видно на двох невеликих екранах. Поряд із ним — його адвокат. Він часу від часу щось говорить на вухо Пашинському. Самого свідка ледве чути, під час допиту декілька разів зникає зображення.

Першим допит почав адвокат обвинувачених Стефан Решко. Він запитував у Сергія Пашинського про Самооборону та Раду Майдану, про дислокацію в Жовтневому палаці та київській міській адміністрації, організацію протесту та те, хто його фінансував.

Пашинський під час допиту постійно робить зауваження адвокатам.

«Панове адвокати, дослухайтесь до моєї поради, записуйте питання і не повторюйте їх знову».

«Пане Пашинський, ведіть себе чемно, — звертається до свідка адвокат ексберкутівців Олександр Горошинський і починає свою частину допиту. — З якою метою ви мали при собі помпову рушницю і ходили з нею?» Варто зазначити, що Пашинський виглядав розгублено, і на всі питання намагався відповідати зі сміхом – хоча справа далеко не з “гумором”.

«Я не знаю, чи несуть адвокати кримінальну відповідальність за брехню в суді, але я дійсно казав, що в багажнику мого автомобіля була помпова рушниця. Я її ні разу не діставав за всі події Майдану. До того, як у мене з’явилась охорона, мене намагались вбити, заарештувати, декілька разів ми відривалися від погоні. І з метою самозахисту в мене в багажнику була законно зареєстрована помпова рушниця».

«Якого калібру?» — продовжує Горошинський.

«Не пам’ятаю. В магазині запитайте».

«Які набої до неї були?»

«Я взагалі не пам’ятаю. Скоріше за все — гумові».

Адвокат Олександр Горошинський також запитує екснардепа про зброю, яка 18 лютого 2014 року з’явилася в активістів Майдану. За словами адвоката, про це Пашинський говорив прокурорам на досудовому розслідуванні.

«Зацитуйте мені питання прокурора», — говорить Пашинський.

«Я зацитую, коли в мене буде право перехресного допиту. До цього питання ми повернемось», — відповідає Горошинський.

Далі допитувати Сергія Пашинського починають прокурори та адвокат родин загиблих на Майдані протестувальників Євгенія Закревська.

Варто зазначити, що слова Парубія та Пашинського відрізняються, оскільки після Пашинського допитували саме екс-спікера. Парубій зазначив що жодної зброї не було, в той час як тільки у Пашинського була зброя.

Загалом, в справах Майдану — 89 кримінальних проваджень. 66 людям вручили підозри про причетність до вбивств на Майдані. 36 підозрюваних у злочинах на Майдані досі працюють у правоохоронних органах, десятеро з них — займають керівні посади. 21 ексберкутівець із «чорної роти» втік до Росії, частина із них отримала російське громадянство.