Міністр оборони Росії Сергій Шойгу доповів Путіну, що селище Кринки у Херсонській області «перейшло під контроль» російських загарбницьких військ. В Україні ця заява викликала не страх і розпач, як мабуть очікували вороги, а хіба сміх. Адже наші сили спростовують цю заяву.

Увечері Сили оборони півдня у своєму Telegram-каналі повідомили, що війська РФ, не маючи успіху в штурмових діях на лівому березі Херсонщини, вдалися до маніпуляцій та фальсифікації фактів.

«Військово-політичне керівництво країни агресора заявило про зачистку плацдарму на лівому березі Дніпра. Офіційно повідомляємо, що дана інформація не відповідає дійсності. Сили оборони півдня України продовжують утримувати зайняті позиції, завдаючи значних втрат ворогу», — йдеться в заяві.

Військові зазначили, що сьогодні загарбницькі війська здійснили одну спробу штурму та зазнали суттєвих втрат.

«Окупанти відійшли на заздалегідь підготовлені пропагандистські позиції, з яких фальшиво звітують про знищення плацдарму, не маючи можливості виконати поставлене командуванням завдання», — додали в Силах оборони півдня.

Додамо, що Кремль, ймовірно, передчасно заявив про захоплення Росією Кринок, що на Херсонщині, щоб посилити бажаний інформаційний ефект напередодні президентських виборів у березні 2024 року. Хоча Кремль, ймовірно, встановлює очікування, яких російські військові можуть не виправдати.

Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни.

Готовність Кремля риторично обговорювати темпи та ініціативу російських наступальних операцій в Україні може бути наслідком зростальної впевненості Кремля в перспективах Росії та свідомих зусиль щодо підтримки кремлівських наративів про війну з наближенням президентських виборів.