Щойно глава держави записав відеозвернення:

“Я знаходжусь в Нью-Йорку, шоста ранку. Десь дві години тому було розстріляно автомобіль мого помічника та близького друга Сергія Шефіра. Сергій живий, водія, на жаль, поранено. На місці працюють правоохоронці і введено план “Перехоплення”. Вважається, що це був замах на вбивство”.

Зеленський повідомив, що повертається до Києва одразу після виступу на засіданні Генасамблеї ООН.

“Хто за цим стоїть, скажу відверто — не знаю. Які це сили, можуть бути внутрішні чи зовнішні. Але силами не вважаю їх, тому що передавати мені привіт пострілами з лісу по автомобілю мого друга — це слабкість. А ось відповідь буде сильною”, — наголосив президент.

Нещодавно від свідків, з якими говорили журналісти Telegram-каналу PavlovskyNEWS всі дізналися, що машина заїхала на парковку АТБ вже з кулями в кузові.

«Люди, які поруч з обстріляним автомобілем Шефіра продають квіти, розповіли нашому журналісту, що машина заїхала на парковку АТБ вже з кулями в кузові», — сказано у повідомленні.

Зазначається, що після обстрілу машина Шефіра проїхала ще 15 кілометрів. Місце обстрілу обгороджене стрічками, але дорога не перекрита. Там перебувають правоохоронці. Вони проводять огляд авто. Зупиняють в тому числі фури.

А радник голови МВС Антон Геращенко на своїй сторінці у Facebook доповнив свій пост інформацією про те, що автомобіль Сергія Шефіра не був броньований. Та в цілому автівка не користувалася жодною додатковою охороною.

А от на думку першого помічника Сергій Шефіра, справа у впливі на ситуацію із державним бюджетом України.

“За політику у нас не вбивають, в нас вбивають за гроші. Треба шукати ображених людей серед так званих олігархів. Я не маю на увазі тих олігархів, яких ми називаємо щодня, в тому числі на телебаченні. Маю на увазі рішал, типу ділових людей, які добиваються державного бюджету. Мабуть, все-таки у забезпеченні цілісності бюджету бере участь і пан Шефір. Думаю, саме це і стало мотивом цього злочину”, – заявив в ефірі “Україна 24” експерт з питань держбезпеки, генерал-майор СБУ Василь Вовк.

Він вважає, після такого зухвалого замаху на вбивство можна зробити висновок, що правоохоронна система не діє на випередження.

“Об’єкт нападу – це дуже наближена до президента особа, один із найближчих людей президента. Це перший помічник президента. Це значна подія. Є ознаки замаху на вбивство. Тут можна зробити два висновки: наша кримінальна юстиція поглинута політикою, опустилася нижче плінтуса і на випередження ніхто не працює. Якщо йдуть вже такі замахи – це говорить про те, що потрібно робити ревізію правоохоронної системи і фільтрацію керівних осіб цієї системи”, – додав Василь Вовк.