Днями Верховна Рада України проголосувала за законопроект №5600. Закон передбачався як такий, що мав збільшити податкове навантаження на великий бізнес. І загалом свою основну мету – він виконає.

Політолог Петро Онищук на своїй сторінці у фейсбук написав, що прочитав купу коментарів про “знищення бізнесу” за допомогою закону 5600.
Далі передаємо його позицію:

“Чому ви називаєте Ріната Леонідовича – “Бізнес”? Здається, немає у нього такого додаткового прізвища. Ну й бізнесом те, чим він займається, можна назвати лише опосередковано. Бо коли ти “сідаєш” на руду, або, приміром, на електроенергію, та маєш з цього дохід, то це не зовсім бізнес. Бо тоді одним з перших бізнесменів у нашій історії був князь Ігор, який спершу ходив “по бізнес” до древлян, а потім захотів цей бізнес повторити, але древляни такого “бізнесу” не зрозуміли.

В принципі, вся ця ситуація показує, чому Ренат Леонідович мав так мало проблем раніше. І був “попутником” революцій, які у нас траплялися раніше. Він же особисто на роль політика не претендує, йому навіть не дуже цікаво, хто там при владі, але цей “хтось” має платити йому ренту. А він нічого платити не має нікому. Якщо, звісно, ніхто не хоча стати його ворогом. Ну і мова тут про мільярди.

Ну але хто ж у нас скаже, що він – за Ахметова? Ніхто. Тому Ренат Леонідович проходить в офіційних повідомленнях під позивним “Бізнес”, – написав політолог.

Однак не встигли ми зрадіти, як Ахметов знову наніс удар у відповідь. Сьогодні стало відомо, що гірничо-металургійна група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського створила компанію Метінвест Покровськвугілля, яка керуватиме операційними та адміністративними змінами на підприємствах Покровської вугільної групи (ПВГ).

У Метінвесті повідомили, що нова компанія створена 1 грудня і перебуватиме у складі групи.

Як пише НВ, Метінвест Покровськвугілля координуватиме всі підрозділи вугільного виробництва та консолідує невиробничі служби підприємств ПВГ, серед яких — шахтоуправління Покровське та Свято-Варваринська збагачувальна фабрика, які раніше входили до групи Донецьксталь «православного олігарха» Віктора Нусенкіса. До компанії вже переведено понад 400 працівників цих підприємств.

У групі Метінвест відзначили, що створення компанії Метінвест Покровськвугілля дозволить виключити дублювання адміністративних функцій та централізовано управляти фінансами, закупівлями, персоналом, транспортом, питаннями безпеки, безперервного вдосконалення та інформаційних технологій.

Генеральним директором Метінвест Покровськвугілля призначено Андрія Акулича, який до цього обіймав посаду заступника гендиректора з інтеграції компанії Донецьксталь.

Поки що ми можемо тільки припускати, яким чином це допоможе Ахметову, але можемо не сумніватись, що таке рішення він прийняв не просто так. Війна олігарха і президента тільки набирає обертів. І жоден з них відступати не збирається. Але вже зараз можна стверджувати, що Зеленський зумів перекрити кисень Ахметову. Сподіваємо, що президенту вистачить сил перемогти у цій битві.