Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до чинного голови ОБСЄ Анн Лінде стосовно загострення Росією ситуації на сході нашої країни та в Криму і нарощування військової потужності поблизу кордонів України.

“Обговорили з діючою Головою ОБСЄ Анн Лінде загострення Росією безпекової ситуації на Донбасі та в Криму, нарощування військ РФ поблизу кордонів України. Я підкреслив, що нині важливі чіткі та сильні дипломатичні сигнали, аби демотивувати Москву від подальших деструктивних кроків”, – написав Кулеба на своїй сторінці в Twitter у суботу ввечері.

За його словами, необхідно “залишатися дуже пильними та непохитними. Чим сильнішими будуть дипломатичні сигнали зараз, тим зрозуміліше буде для Росії, що за будь-який новий виток ескалації їй доведеться сплатити високу ціну”.

Прес-служба міністерства закордонних справ також додає, що Кулеба приділив особливу увагу наростаюче інтенсивності пропагандистських атак в останні декілька тижнів. Зокрема, він говорив про системні спроби поширювати неправдиву інформацію про нібито підготовку України до загострення військового конфлікту. Глава МЗС запевнив що таке звинувачення не мають жодного стосунку до дійсності, адже Україна сповідує мирний шлях врегулювання конфлікту та деокупації українських територій.

У відповідь на слова Кулеби, глава ОБСЄ Лінде відзначила виваженість дій України в умовах наростаючої загрози зі сторони Росії та запевнила у подальшій підтримці суверенітету та цілісності України.

Також сторони обговорили шляхи вирішення проблемних безпекових і гуманітарних питань у зоні російсько-українського збройного конфлікту.

Крім того, Кулеба закликав ОБСЄ відкрити додаткові передові патрульні бази ОБСЄ уздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського державного кордону: “У наступні тижні важливо пильно стежити за кожним кроком Росії. І якщо зараз є місце, де ця увага потрібна більше, ніж будь-де, то це саме неконтрольована ділянка кордону між Україною і Росією”, – сказано в повідомленні МЗС.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.