Глава Білорусі Олександр Лукашенко піде на сценарій, за якого віддасть державу Росії в тому випадку, якщо він побачить небезпеку для своєї влади. Тоді російські війська опиняться біля кордонів України ще з одного боку. Процеси в білоруській державі мають велике значення для РФ, тому що повалення Лукашенка може дати сигнал російському народу, в чому вкрай не зацікавлені у Москві.

Про це заявив журналіст Дмитро Гордон.

“Чому ця тема повинна хвилювати? Тому що у нас 1000 км кордону з Білоруссю. І нам не байдуже, хто буде з того боку цього кордону. Чи то люди Лукашенка, які підпорядковуються Путіну, чи то росіяни. Тому що, якщо зараз Лукашенка притиснуть, нічого іншого не залишиться. Лукашенко остаточно капітулює перед Путіним і зіллється в екстазі Білорусі з Росією”, – розповів він в ефірі телеканалу Україна 24.

За словами журналіста, Лукашенко навряд чи є патріотом Білорусі або відстоює державність республіки, тому за сценарію санкційного тиску на його режим, політик змушений буде віддати країну Росії.

“Якщо складеться ситуація, коли буде тяжко під впливом санкцій, він скаже Путіну: бери мене, я – твій. Тоді на кордонах з Україною вже стоятиме російська армія ще й з того боку. Це взагалі погано. Це партія, де немає хороших рішень, на жаль”, – вважає Гордон.

Також він додав, що події, пов’язані з Білоруссю, безпосередньо впливають і на Росію. Москва не зацікавлена в тому, щоб російський народ побачив прецедент зміни влади в сусідній державі.

“Ці процеси мають величезний вплив і на Росію. Якби у білорусів вийшло скинути Лукашенка, це був би сигнал Росії: дивіться, здавалося б, скеля – а ми скинули. Росіяни подумали б: може і ми свого так можемо скинути. А так це сигнал – проти влади йти не можна”, – підкреслив Дмитро Гордон.

Нагадаємо, у Мінську 23 травня з ініціативи білоруської держави була здійснена посадка літака компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни-Вільнюс. Влада повідомляла про “бомбу на борту”, що стало причиною вимушеної посадки авіалайнера. Однак вибухових пристроїв на лайнері виявлено не було.

Серед пасажирів рейсу був білоруський опозиційний блогер, засновник Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич. Разом з дівчиною Софією Сапегою його затримали силовики.

Європейський Союз у зв’язку з цим інцидентом закликав європейські компанії припинити авіаперельоти в небі над Білоруссю. У свою чергу, білоруським авіакомпаніям закриють доступ до неба Європи. У ЄС вимагають, щоб Мінськ звільнив Протасевича і Сапегу.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.