Спікер Верховної ради Дмитро Разумков не втомлюється заперечувати своє бажання очолити окрему політичну силу і балотуватися на пост Президента України на чергових виборах в 2024 році.

Однак “тіньовий штаб” глави парламенту все ж поступово концентрує навколо себе людей, готових і політично, і фінансово підтримати можливий окремий проект Разумкова. Одним із спонсорів такої політсили, ймовірно, може стати народний депутат Сергій Лабазюк.

Про це йдеться в статті “Апострофа” “Проект спікера: хто допоможе Разумкову створити партію”.

Розмови про те, що Дмитро Разумков збирається очолити окрему політсилу і позмагатися з Володимиром Зеленським на виборах Президента 2024 року почалися, мабуть, відразу після обрання Разумкова спікером Верховної ради.

Проте, є й інші, більш явні індикатори того, що робота по формуванню штабу – принаймні, його грошової частини – активно ведеться. Як не дивно, про це свідчать часті поїздки Дмитра Разумкова в Хмельницьку область.

Немає нічого дивного в тому, що з рядової поїздки глави парламенту місцева влада роздула подію вселенського масштабу, а локальні медіа навперебій ворожили, хто ж з хмельницьких начальників удостоїться честі стати частиною майбутньої партії Разумкова.

Серед “номінантів” – голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій і глава облради Віолетта Лабазюк. Остання є дружиною народного депутата від партії “За майбутнє” Сергія Лабазюка, який з 2012 року представляє у Верховній Раді виборчий округ №188 (частина міста Хмельницького, Хмельницький і Волочиський райони). Крім дружини, в облраді працює і брат нардепа Петро Лабазюк.

І саме Сергія Лабазюк називають одним з реальних спонсорів майбутньої / гіпотетичної політсили Разумкова. Останнього з депутатом від “За майбутнє” нібито познайомила “сусідка” по області, нардеп від “Слуги народу” по округу №189 Олена Копанчук, відома декількома безглуздими фотоскандалами і “кнопкодавством”. Її також вважають одним з найбільш наближених до спікера членів парламенту.

Член парламентського комітету з питань аграрної політики, Сергій Лабазюк відомий в регіоні досить диверсифікованим бізнесом.

По-перше, його називають “соняшниковим магнатом”, оскільки йому належить компанія “Вітагрен” (завод з виробництва соняшникової олії в Волочиську потужністю 55 т на добу) із земельним банком понад 80 тис. га.

Одним з ключових партнерів “Вітагрена” називають компанію “Нібулон”, штатний помічник Лабазюка Данило Павличенко в парламенті минулого скликання допомагав синові власника “Нібулона” Андрію Вадатурському, коли той був нардепом від БПП. Серед іншого, “Вітагрен” була фігурантом кримінальної справи про незаконну приватизацію державного заводу “Маяк” в Хмельницькій області. Справа закінчилася мировою угодою.

По-друге, з Лабазюком пов’язують діяльність дорожньо-будівельної компанії “Хмельницьке ШБУ №56”. За даними проекту “Закупівлі”, за останні 10 років компанія отримала близько 400 підрядів на будівництво доріг на загальну суму близько 6,5 млрд грн. За роки роботи в дорожній галузі фірми, які пов’язують з Лабазюком, неодноразово потрапляли в корупційні скандали.

По-третє, Сергію Лабазюку також закидають лобіювання законодавства про спрощення видобутку бурштину.

Зокрема, сам депутат не приховував, що в минулому підтримував ділові стосунки зі скандальним “янтарекопателем” Бориславом Ронзенблатом, публічно підтримуючи останнього після його проблем з правоохоронними органами. Політичні телеграм-канали стверджують, що і сам Лабазюк на початку 2021 року намагався зайнятися видобутком бурштину, однак СБУ нібито припинила цю діяльність.