Знищення Кримського мосту, яким російські окупанти перевозять військову техніку для своєї армії, – це тактична необхідність для деокупації півдня України.

Про це в інтерв’ю “Апостроф” заявив генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко.

За його словами, саме завдяки мосту Росія забезпечує перекидання резервів, підсилення живої сили, техніки, озброєння окупантів. Важливою умовою для ліквідації мосту є ракети дальністю до 300 кілометрів.

“Дійсно, такими ракетами ми могли б знищувати їхні штаби, тилові пункти постачання палива, озброєння, військової техніки. Ми могли б вести таку жорстоку війну на виснаження. Якщо б ми знищували їхні боєприпаси, паливо, поставки їжі, то ви ж розумієте, що в їхніх військах почався б хаос”, – пояснив генерал-майор ЗСУ.

Водночас знищення тільки Кримського мосту лише ускладнить для РФ перекидання резервів, але не унеможливить повністю, тому що в Чорному морі зараз перебувають десять великих десантних кораблів, які можуть взяти на себе функцію поромів.

“Ви ж розумієте, що Кримський міст не буде однією ціллю. Це буде комплекс цілей під час нанесення ураження. Я думаю, що кораблі теж підпадуть під ці цілі”, – наголосив Марченко.

Нагадаємо, росія проводить навчання на Кримському мосту по боротьбі з диверсантами й прикриттю об’єкта від впливу вогневих засобів ЗСУ. Місцем проведення навчань, ймовірно, вибрали не сам міст, а розв’язку з в’їздом на нього автомобілів і залізничного транспорту.

Військовий експерт Олег Жданов розповів, що під час навчань застосовувався дим, а також баржа з дзеркалами.

“У списку, який опублікували США, є дуже цікавий пункт. Не вказано кількість, тип ракет, але написано, що вони нам передали ракети з лазерним наведенням. Постановка димової завіси й поверхні, що відображують, на баржі, які вони вивели в акваторію моря, цілком можуть бути відпрацюванням питань щодо прикриття моста від впливу лазерного озброєння. Треба підсвічувати мету лазером, по лазеру наводяться ці ракети. Може бути, такі питання теж відпрацьовувалися російськими військами для захисту Кримського моста. Це добре, що противник нервує”, – зазначив він.

За словами Жданова, якщо Україна отримає відповідні ракети від США, “ніякі дими й дзеркальні поверхні не врятують в’їзд на Кримський міст”. Рішення про удар, зазначає експерт, має ухвалювати українське командування.

“Нехай тренуються, якщо у них немає інших завдань і об’єктів”, – додав він.

Раніше радник глави ОП Арестович заявляв, що ЗСУ готові завдати удару по Кримському мосту, якщо виникне така потреба. Однак для цього потрібно вибрати момент, коли знищення об’єкта завдасть максимальної шкоди Росії.

Про це сказав радник глави Офісу президента Олексій Арестович під час інтерв’ю на “Фейгин Live”.

Він зазначив, що атака на Кримський міст справді можлива. Але поки що важко говорити про якісь конкретні плани українського командування.

“Сентиментів ніхто не відчуває. Треба буде – вдаримо по Кримському мосту, в правильний момент, у потрібний час. Не питання”, – сказав Арестович.

Він додав, що наразі у ЗСУ нібито немає озброєння, яке б технічно могло завдати удар по переправі на анексований Крим.

“Але прийде момент і… Далі подивимось. У цій війні вже давно немає жодних обмежень”, – підсумував Арестович.