Розслідування воєнних злочинів рф триває! Генпрокурор заявила: допомога 6 нових країн. Правда на нашому боці! | Корупція Інфо

Розслідування воєнних злочинів рф триває! Генпрокурор заявила: допомога 6 нових країн. Правда на нашому боці!

Вже шість країн почали розслідування воєнних злочинів росії.

Наразі розслідування воєнних злочинів рф почали такі країни, як Естонія, Литва, Німеччина, Польща, Словаччина та Швеція.

Про це поінформувала генпрокурор Ірина Венедіктова у Твіттері.

“Вже 6 країн почали розслідування воєнних злочинів рф: Естонія, Литва, Німеччина, Польща, Словаччина, Швеція. Ми тісно співпрацюємо з ними, щоб пришвидшити обмін інформацією та доказами”, – заявила вона.

Відповідно до міжнародного кримінального кодексу, прокуратура тієї чи іншої держави може розслідувати воєнні злочини та злочини проти людяності у всьому світі.

Міжнародний кримінальний суд на початку березня за зверненням 39 країн оголосив про початок розслідування воєнних злочинів внаслідок вторгнення рф в Україну.

Окрім цього, раніше міністр закордонних справ мав телефонну розмову з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Вони обговорили низку питань, зокрема воєнні злочини Росії в Україні.

Також міністр МЗС обговорив зусилля щодо припинення жорстокої війни проти України. Про це він повідомив зранку 18 березня.

“Розмовляв з Блінкеном про зусилля щодо припинення жорстокої загарбницької війни Росії проти України та численних військових злочинів. З цією метою вкрай важливо продовжувати зміцнювати обороноздатність України, чинити більший тиск на Росію та використовувати всі доступні дипломатичні інструменти”, – написав у твітері Кулеба.

У свою чергу віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель наголошує, що Росія безсоромно бреше про скоєння воєнних злочинів в Україні. 

Про це Боррель повідомив у мікроблозі Twitter. 

“Війна Росії проти України та її народу триває зараз вже впродовж трьох тижнів. 21 день Росія бомбардує міста України. Скоює воєнні злочини. Робить мішенню цивільних. Морить людей голодом. Вбиває дітей. І безсоромно бреше про це”, – наголосив Боррель. 

“Війна Путіна повинна припинитися зараз”, – заявив Боррель.

Раніше стало відомо, що Росія відмовилася виконати рішення суду ООН щодо припинення війни в Україні. 

Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення у справі про напад Російської Федерації на Україну. РФ повинна негайно припинити війну.
Статті по темі