Колишній глава Національного банку України Яків Смолій розкрив подробиці зустрічі з президентом Володимиром Зеленським перед своїм звільненням, про яку згадував раніше.

Про деталі розмови з главою держави він розповів в інтерв’ю lb.ua.

За словами Смолія, зустрічі були 30 червня і 1 липня.

“Після засідання Національної ради реформ, 30 червня, у мене була зустріч з президентом. Під час цієї розмови я зрозумів, що повинен запитати у президента, чи повинен я звільнитися. Він відповів” так “, – сказав Смолій.

Він додав, що конкретні причини звільнення Зеленський не озвучував.

“На цих зустрічах 30-го і 1-го ми не обговорювали жодних причин, критеріїв. Це був абсолютно спокійна розмова. Зрозумійте правильно, не було з боку президента такого, щоб він сказав:” Пиши заяву, йди, ти мені набрид “. Я з контексту зрозумів, що повинен звільнитися “, – зізнався екс-глава Нацбанку.

Смолій додав, що вирішив піти з поста відразу після розмови із Зеленським, щоб Рада змогла обрати нового голову до канікул.

“Ми абсолютно зважено обговорили з президентом, як і коли повинен відбуватися процес звільнення глави центрального банку, весь процес переходу, адже це важливо. Я запитав:” Коли ви хочете це зробити? На цій сесії ВР або восени? “Президент сказав, що на цій. Залишалося три робочих дні, наступний тиждень був не сесійний. Важливо, щоб нового главу призначили до того, як Рада піде на канікули (17 липня – Ред.), Щоб не було великого розриву (між звільненням і призначенням нового глави НБУ – Ред.), тому я зобов’язаний сказати всьому співтовариству, що 30 червня в обід у нас була розмова з президентом, а 1 липня я подав заяву “, – резюмував Смолій.