Планам Кремля про підготовку так званих “референдумів” на окупованих територіях України та бажанням анексувати їх необхідно терміново завадити . Українців закликаютьжорстко  ігнорувати ймовірні “референдуми”.

З такою заявою в ефірі каналу “Рада” виступила віцепрем’єр-міністерка – міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона наголосила, що так званий “референдум” спрямований передусім на внутрішнього споживача у росії.

Ірина Верещук закликала людей на тимчасово окупованих територіях ігнорувати псевдореферендуми та в жодному разі не брати невідомі паспорти. Міністерка заявила, що Збройні Сили України відвоюють землю, яку захопили росіяни.

Однак я хочу закликати усіх, хто зараз на тимчасово окупованій території вирішує для себе, яку ж позицію зайняти, не ходити на жодні “референдуми”. Не брати жодних російських чи іншого виду псевдопаспортів. І не співпрацювати з окупаційною владою. Наші хлопці прийдуть, відвоюють землю і все буде Україна. А вони хай забирають манатки і “уйо”, – сказала Верещук.

Віцепрем’єр-міністрка попередила, що за участь у “референдумі” передбачена відповідальність. Ба більше, вона повідомила, що розробляють законодавство, щоб розширити відповідальність за участь у псевдореферендумі.

Верещук закликала людей виїжджати з тимчасово окупованих територій. Також вона зазначила, що деяким людям доводиться співпрацювати з окупантами, оскільки вони не можуть себе захистити або чинити опір.

Тим, хто пішов на колабораціонізм ворог обіцяв посади, гроші, вплив або ж досягнув свого залякуванням.