Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що через український “нептун”, протиповітряну оборону Одещини та Збройні сили України, які стоять в Миколаївській області, росіяни не здатні захопити Одещину та обласний центр

Експерт поділився деталями в етері телеканалу “Еспресо”.

“Росіяни не можуть висадити десант на територію Одещини через український “нептун” та американський “гарпун”, які знищують російські судна з одного пострілу. Для десантування війська необхідна також підтримка з повітря – винищувачі, які неможливо використовувати через протиповітряну оборону на Одещині”, – зазначив Коваленко.

Військовий експерт додав, що ще одним вагомим фактором неможливості захоплення Одещини є Збройні сили, які перебувають на Миколаївщині.

“Ще одним фактором для захоплення Одеси й області є сухопутна підтримка. Росіянам спочатку необхідно окупувати Миколаївську область та зайти на Одещину, щоб мати змогу вражати ствольною та реактивною артилерією. Це третій фактор, який наразі російські окупанти здійснити не здатні. Тобто всі розмови про окупації Одеси та Одещини – це лише фантазії”, – зауважив Олександр Коваленко.

Також у своєму телеграм каналі експерт прокоментував хід бойових дій на Херсонському плацдармі. Далі в оригіналі:

Херсонський плацдарм… Вони нічого не зрозуміли. Останні кілька днів я, коментуючи удари по Антонівському мосту, неодноразово наголошував, що це ультиматум окупантам. Мовляв, біжіть через міст поки що зможете, адже потім тільки вплав через Дніпро.

Пройшло три доби з моменту дипломатичного озвучування даного ультиматуму у виконанні артилерії ЗСУ, а реакції від окупантів… Ні, не ніякої, а навпаки. Цілком протилежна. За останню добу відзначається нездоровий рух російських окупаційних військ у Херсонській області, що вказує на їхню підготовку до наступальних дій.

Почастішало проведення аеророзвідки, розгорнуто додаткові батареї САУ “Гвоздика”, ведеться концентрація боєприпасів та паливозаправників на Криворізькому та Миколаївському напрямках. Що тут скажеш? Хай концентрують… ХайMARS. У самому Херсоні зараз сконцентровано не менше півсотні військової техніки, призначеної як для доукомплектування підрозділів, що зазнали втрат, так і до безпосереднього залучення.

Але цікаве інше!

Російські окупанти всерйоз розглядають варіант розгортання понтонних переправ через Дніпро. Понтони переправи. Росіяни. Через Дніпро. Понтони переправи. Росіяни…

Хочу нагадати, що під час форсування Сіверського Дінця, завширшки близько 50 метрів, вони погрожували більше однієї БТГр. Найбільш зручна для розміщення понтонної переправи в районі Херсона ділянка має ширину понад 300 метрів. До того ж вона знаходиться у зоні ураження високоточної стовбурової артилерії. Як думаєте, на які думки повинні наштовхувати ці факти?

Тобто ви розумієте, що все вище описане це не з області диванної військової аналітики, а скоріше опис клінічного випадку в психотерапії? Або як пояснити те, що командування РВВ робить все для того, щоб якнайбільше загробити своїх же військ? Зазначимо, що щойно На околиці Херсона прогримів потужний вибух, повідомляє в Telegram Суспільне Херсон із посиланням на свідчення очевидців.

Місцеве видання Мост повідомляє, що вибух стався у районі Зимівника. Його походження з’ясовується. Водночас нардеп Олексій Гончаренко повідомляє, що вибух був біля магазину “Епіцентр”. Там, за його словами, було багато ворожої техніки та боєприпасів. Нагадаємо, раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк запропонував окупантам добровільно залишити Херсон, поки є така можливість.