У німецькому Бундестазі закликали Олафа Шольца відмовитися від посередницької схеми постачання озброєння Україні, зокрема важкого, і почати робити це безпосередньо.

З таким закликом виступила голова комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман, – повідомляє “Німецька хвиля”.

“Ми повинні знайти в собі мужність визнати, що кругові поставки працюють не так, як ми собі уявляли, і відповідно повинні замість них перейти до прямих поставок”, – заявила Штрак-Циммерман.

Нагадаємо, що уряд Німеччини, незважаючи на обіцянки, не збільшив військову підтримку України, опозиція вважає таку поведінку ганебною. Про це повідомляє Die Welt. У понеділок канцлер Олаф Шольц заявив: “Ми підтримуватимемо Україну – стільки, скільки вона потребуватиме цієї підтримки: економічно, гуманітарно, фінансово і через постачання зброї”.

Однак поки що виконаних обіцянок ми не бачимо. Як зазначає видання, скорочення поставок випливає зі списку поставленої до Києва зброї, яку сам федеральний уряд опублікував 21 червня. З того часу його тричі оновлювали та доповнювали новими товарами, за що стежило Welt. За останні три тижні Україна отримала дві поставки. У перший тиждень липня Київ отримав із Німеччини 42 тисячі сухпайків. Друге постачання включало 102 неброньовані автомобілі.

Опозиція різко критикувала відсутність подальших поставок. Громадські слова та події у федеральному уряді різко відрізняються. Це ганьба”, – сказав Торстен Фрай, парламентський секретар фракції ХДС у Бундестазі.

“Демонстративне небажання федерального уряду постачати зброю завдає шкоди репутації Німеччини. Коаліція заплющує очі на те, що демократія і свобода зараз захищаються саме на сході та півдні України”, – заявив він.

На питання, чи поставлена ​​”зброя” за останні три тижні, відповідає їх власним очікуванням, зовнішньополітичний представник парламентської групи СДПН Нільс Шмід сказав “Так”. Перед тим у Шольца відмовились скликати “конференцію з питань України”. У німецькому уряді відкинули заклик до проведення “Національної конференції з питань України”. Про це повідомляє Spiegel.

Заступниця речника уряду Крістіане Гоффманн сказала в Берліні: “Ми постійно спілкуємося з усіх питань, які стосуються України, як у парламенті, так і з міністрами, міністерством оборони тощо”. Гоффманн відмовився коментувати пропозицію голови оборонного комітету Бундестагу щодо конференції. Відповіді на лист також не буде.

Як повідомлялося, депутатка Бундестагу від Вільної демократичної партії Марі-Аґнес Штрак-Ціммерман звернулася до канцлера Німеччини Олафа Шольца з вимогою провести конференцію, щоб докладно розповісти про вже надану й заплановану допомогу Україні, – повідомляє Welt. Марі-Аґнес Штрак-Ціммерман, яка в Бундестазі очолює комітет із питань оборони, закликала Шольца якнайшвидше скликати “Національну конференцію з питань України”.

“Мета (зустрічі) повинна полягати в тому, щоб отримати впорядкований огляд (німецької допомоги Україні) для ініціювання наступних кроків у цілеспрямований, взаємоузгоджений спосіб”, – йдеться в листі.

Штрак-Ціммерман наголошує, що війна в Україні перебуває у вирішальній фазі.

“Тоді як українська армія мужньо протистоїть жорстокій російській навалі, намагаючись стримати російську армію та відзначаючи власні військові успіхи завдяки нашій гуманітарній, економічній та військовій підтримці, Росія продовжує готуватися до великих наступів”, – попереджає депутатка.

Вона вважає, що те, наскільки довго Україна зможе захищатися і чи досягне вона зрештою успіху у війні, залежить “зокрема від підтримки Німеччини”. Тому уряд Німеччини “повинен зробити більше, щоб допомогти Україні виграти цю війну”. Однак, як бачимо, позиція Шольца у питанні України зовсім інша.