Колишній керівник оборони Миколаївської області, генерал-майор Дмитро Марченко заявив, що російські війська будуть намагатися наступати на миколаївському та криворізькому напрямках.

“Якщо в них вдасться хоча би на одному з напрямків прорватися, то вони будуть перекидати туди решту сил і робити його пріоритетним”, – наголосив Марченко в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Генерал-майор зазначив, що окупанти  хочуть захопити Кривий Ріг, щоби створити плацдарм для наступу на Вознесенськ та Южноукраїнськ та спробувати взяти Миколаїв у кільце. 

“Вони вже намагалися взяти Миколаїв, їм це не вдалося, тому вони зараз хочуть обійти його, взяти в кільце і потім це кільце зменшувати. В принципі так, як вони це робили з Маріуполем”, – додав Марченко.

Також Марченко заявив, що вже навесні Україна може закінчити війну з Росією та відбити всі окуповані території, включно з Кримом та ОРДЛО.

“Я би не хотів братися за прогнози. Але якщо в нас буде та кількість озброєння, яка нам була обіцяна, яка нам необхідна, то, думаю, навесні наступного року ми будемо святкувати перемогу”, – сказав генерал.

За його словами, точку неповернення Україна вже пройшла після Ірпеня і Бучі, тому про переговори на умовах Росії не може бути й мови.

“Якщо ми це зробимо, то ми цю війну просто перекладемо на плечі наших дітей. Якщо ми залишимо ворогу хоча би шматок землі, він повернеться додому, зробить певні висновки і через шість чи вісім років нападе знову. Тому нам потрібно відстояти всю територію, нам потрібно брати під контроль усі кордони України і не залишати їм жодного клаптика нашої землі”, – наголосив генерал.