Російський опозиціонер, правознавець, журналіст і блогер Марк Фейгін заявив, що до зими Україна навряд чи зможе закінчити війну, бо залишається лише чотири місяці. Але це не означає, що результатів не буде. На його думку, до зими ЗСУ візьмуть або, як мінімум, оточать Херсон, і це буде величезним тактичним успіхом.

Про це експерт сказав в інтерв’ю Олександру Шелесту. Під час бесіди Фейгін зазначив, що українська армія вже два дні поспіль обстрілює Антонівський міст, і це явно добрий сигнал.

“На мій погляд, вони (ЗСУ – ред.) приміряються до його обвалення, знищення, а це, звичайно, передумова для початку наступу саме в цьому районі на Херсон. Бо там найвигідніші позиції. Я не військовий експерт, але просто бачу, що правий берег – це плацдарм. І, власне кажучи, далі вже Дніпро, і дуже вигідно з двох сторін наступити і охопити в кільце ось цю частину міста. Загалом перспектива там дуже непогана, а символічне значення подібних контрнаступів – дуже довгограюче”, – пояснив російський опозиціонер.

На думку Фейгіна, російський політичний істеблішмент, пропагандисти, солдати, силові структури та обивателі вкрай болісно сприймуть поразку на Півдні. Адже вони тільки-но відійшли від ганебного розгрому в Київській області і морально не готові до чергової невдачі.

Саме тому після взяття Херсона можна буде розпочинати переговори з позиції сили, вважає експерт. Проте за столом мають сидіти не лише Москва та Київ, а Росія – з одного боку, та колективний Захід разом із Україною – з іншого.

“Так уже не вийде, ось ці двосторонні переговори. Ні, так уже точно не буде”, – сказав Фейгін.

Цікаво, що військові аналітики заявляють, що після посилення Збройними силами України контрнаступних дій на півдні країни, командування постане перед стратегічним вибором. Зокрема, доведеться вирішити, спрямувати основні зусилля на звільнення Херсона, або ж зосереджуватись на обороні Донбасу.

При цьому у ЗСУ запевнили, що наразі продовжують готувати ресурси для контрнаступу. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

За словами директора з російських досліджень дослідницького інституту CNA в Арлінгтоні Майкла Кофмана, стратегічний вибір завжди пов’язаний із компромісами. Тому, посилюючи атаки на півдні, Україна стикається зі стратегічною скрутою, як використати нові можливості.

“Західні чиновники розуміють прагнення України повернути територію та здобути перемогу, яка дасть надію народу. Але деякі західні офіційні особи побоюються, що їхні збройні сили не готові до великого контрнаступу в районі Херсона”, – кажуть аналітики.

Водночас у Збройних силах України зазначають, що уникають поспішних чи ризикованих маневрів із новим озброєнням. За словами заступника начальника штабу ЗСУ, бригадного генерала Олександра Кириленка, Україна розуміє ризики і не діятиме передчасно.

“Ми розуміємо, що зараз у нас недостатньо ресурсів для активної стратегії. Ми працюємо з нашими партнерами. Коли у нас буде достатньо, ми ухвалимо рішення про подальші дії”, – повідомили у ЗСУ.

Директор Інституту Маккейна та колишній заступник помічника міністра оборони США у Росії, Україні та Євразії Евелін Фаркас каже, що перемога над російською армією залишається в межах можливостей Києва. Проте експерт зазначив, що підтримка Заходу залежить від розкладів на полі бою та спирається на ознаки того, що Україна може звільнити окуповані території.

“Їм недостатньо стримувати росіян. Якщо українці не зможуть продемонструвати будь-який успіх на полі бою, і чим драматичніший, тим краще підтримка США та Європи військових дій ослабне”, – каже Фаркас.