Після того, як глава російського міноборони Шойгу наказав російським військовим відступити з правого берега Херсонщини, генерал Суровікін заявив, що відвід військ буде здійснено у найближчі терміни. І таке рішення відступати є цілком логічним, адже плацдарм на правому березі загарбники утримували стільки, скільки могли.  

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан 24 каналу. 

Однак такі дії зі сторони одразу зафіксує наша розвідка і глобально від великих втрат та поразки це російські війська не врятує. 

“Будь-який рух цих військ на захід буде вражено нашою авіацією та артилерією. Це буде самогубство”, – пояснює льотчик-інструктор. 

Як зауважив полковник запасу ЗСУ, завдання було чітке – росіяни торгували вихід з правого на лівий берег.  

“Путін хотів отримати за це заморожування фронту, який лишався б на лівому березі. Йому потрібен сухопутний коридор до Криму – Маріуполь, Бердянськ та Мелітополь, Донбас, і, звісно, сам Крим”, – відзначає

Світан. Останнім часом путінські гінці приїжджали до нашого військово-політичного керівництва та у центри прийняття рішень щодо цього конфлікту. Вони виконали певну роботу, після чого росіяни прийняли рішення відходити на лівий берег. 

“Чи був це “договірняк”, чи росіяни прийняли рішення під тиском ситуації – буде зрозуміло після звіту щодо знищених росіян”, – каже Світан. 

Так, якщо були певні домовленості, великих цифр ми не побачимо, їм дадуть піти. А якщо це все-таки наш тиск, наголошує Світан, то при відході вони мають втратити майже третину військ – до 10 000 осіб. 

Те, що вони відходять, з військової точки зору – це логічно і правильно. Російські генерали протиснули цю тему через військово-політичне керівництво, підготували суспільство і починають відходити, 
– запевняє Роман Світан. 

Однак росіяни не відходитимуть за декілька годин або днів. Таке угрупування на лівий берег просто так не перекинути. 

“Вони утримуватимуть щонайменше плацдарм в районі Антонівки під Херсоном (Антонівський міст) та Бериславський плацдарм на правому березі, район Каховського водосховища. Це завдання вони виконуватимуть”, – зауважує військовий експерт. 

Просто так, акцентує Світан, росіяни не підуть. Вони залишатимуть безліч капканів, усе мінуватимуть. Втім, якщо був якийсь обмін чи домовленість – тоді вони підуть легко. 

Подібну думку висловив військовий експерт Петро Черник. Він не відкидає, що ворог може у підвалах облаштувати вогневі гнізда і чекати на живу силу й техніку. 

“Все може бути. Наведу історичну паралель. Дещо подібне було у січні 1995 року, коли росіяни штурмували Грозний. Чотири великі колони зайшли у Грозний, дійшли до центру, взяли палац Джохара Дудаєва, в результаті чеченці принишкли у місті, перекрили магістральні шляхопроводи і групами знищили росіян. Втратили тоді від 1,5 тис. до 2 тис. вбитими, майже 5 тис. пораненими, більш як 260 одиниць техніки. Нашому військовому командуванню потрібно бути уважнішими, а суспільству – не піднімати планку очікування”, – вважає Черник. 

Військовий експерт наголосив, що виглядає так, ніби росіяни можуть повторити подібне у Херсоні. 

“Здоровий глузд – запорука нашої перемоги. Я впевнений, що наші військові все адекватно розуміють, на 100%. Ворог дуже підлий і мерзенний. Ми можемо думати, що він відійшов, а він може у підвалах облаштувати вогневі гнізда і чекати на живу силу і техніку. У мене є деякий персональний досвід і розуміння, що бій у місті – це пекло”, – каже Петро Черник.