Сьогодні стало відомо, що головні законопроекти у межах судової реформи Президента Володимира Зеленського вже були ухвалені, і невдовзі можна буде побачити їх перші результати.

Це означає, що не за горами старт роботи конкурсної комісії Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) України і етичної ради Вищої ради правосуддя (ВРП).

Про це повідомив представник Президента в Конституційному Cуді України Федір Веніславський, який також дав коментар для видання УНН:

“Головні законопроекти (у межах судової реформи – ред.) ми вже ухвалили. Я маю на увазі про відновлення довіри до Вищої ради правосуддя і про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Зараз у наших міжнародних партнерів є час для подачі усіх канидатів до складів конкурсної комісії та етичної ради. Я думаю, до кінця тижня вони мають подати, і Рада суддів також має визначити своїх кандидатів до ВККС (я так розумію, до ВККС вони вже визначилися, до ВРП – етичної ради – визначаються). Будемо очікувати, що на наступному тижні ми побачимо процес безпосередньо запуску роботи конкурсної комісії і етичної ради”, – сказав Веніславський.

Також слід додати, що в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, відповідаючи на запитання про те, чи немає серед суддів ВАКС побоювань щодо ліквідації суду, голова суду Олена Танасевич сказала:

“Судді Вищого антикорупційного суду є висококваліфікованими юристами, у них стабільний психоемоційний стан і висока мотивація. Ці якості дають їм змогу під час здійснення правосуддя бути незалежними і неупередженими, якісно виконувати покладені на них обов’язки, що не відбувалося б навколо”.

Також слід додати, що зі слів все тієї ж Олени Танасевич за два роки роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС) судді 12 разів зверталися до Вищої ради правосуддя (ВРП) через втручання у їх діяльність.