Надія Савченко, яка перебуває під арештом, просить колишнього першого заступника генерального прокурора України Пшонки, Рената Кузьміна консультувати її з питань можливого звернення до Європейського суду з прав людини.

Лист до колишнього першого заступника генерального прокурора Савченко опублікувала у себе на сторінці Facebook.

"Я буду вдячна, якщо Ви погодитесь консультувати мене з питань захисту та можливого звернення до ЄСПЛ.

Ваша співпраця з моїми адвокатами значно посилить шанси на перемогу України над свавіллям і беззаконням кожної політичної "еліти", котра приходить до влади в Україні, а це і буде наша спільна перемога – перемога українського народу", – зазначила підозрювана.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Савченко також наголосила, що з усіх політичних поглядів і ідей Кузьміна їй подобається виключно одне – це "відновлення і стабілізація правового поля України в спеціалізованому міжнародному суді відповідно до міжнародного права і демократичних цінностей цивілізованого світу". 

Додамо, що Ренат Кузьмін запам'ятався тим, що на святі колишнього нардепа-"регіонала" Яна Табачника грав на роялі кримінальну пісню "Мурка".

Також під його керівництвом направлені до суду справи щодо колишніх міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Додамо, що камера нардепа Надії Савченко в СІЗО 5 квадратних метрів. Туди не поміщаються тренажери, які потрібні їй для тренування хворого коліна.

"У Надії був розрив хрестоподібної зв'язки під час служіння у Повітряно-десантних військах, – розказала її сестра Віра Савченко. – За рахунок накачаних м'язів травма не турбувала. Зараз стався горизонтальний розрив меніска. М'язи в'ялі, бо немає руху. Біль не втихає. Їй боляче постійно сидіти. У суді дозволяли вставати.

Надію оглянули декілька спеціалістів. Кажуть, що зробити операцію найкраще зараз. Реабілітаційний період триватиме довго. А у СІЗО його не забезпечити.

Лікарі рекомендують тренажери, які фізично не помістяться у її камері на 5 квадратів. Часто бокси у судах більші за неї. Надії навіть складно там пересуватись. У СІЗО вона взагалі не отримує сонячних променів".