23 серпня на саміті Кримської платформи в Києві, президент Латвії Егілс Левітс заявив, що Крим рано чи пізно повернеться до складу України.

Левітс привітав Україну з Днем національного прапора, який відзначають сьогодні та з майбутнім Днем Незалежності України.

“Сім років вже минуло з часу анексії Криму. Але це брутальне порушення міжнародного права до сих пір залишається в міжнародному порядку денному. Порушення міжнародного права шляхом анексії і окупації частини іноземних територій є політикою XIX століття, це не політика XXI століття. Саме тому я вважаю , що така політика не повинна сприйматися міжнародною спільнотою. повага до кордонів і територіальної цілісності держави є основою світу, якого Європа досягла між своїми країнами. і це повага до територіальної цілісності також визначено в Хартії ООН “, – сказав він.

Президент зазначив, що у Латвії теж є досвід незаконної окупації.

“Міжнародне співтовариство ніколи не визнавало незаконну окупацію країн Балтії. І після 50 років стався прецедент в міжнародному праві з набуттям незалежності країнами Балтії, коли незалежність була відновлена. І зараз ми вже 30 років є членами ЄС, входимо в НАТО і маємо міжнародно визнані кордони і уряду. Цей унікальний прецедент в міжнародному праві вже є частиною цього міжнародного права. і ми впевнені, що деякі подібні випадки, як, наприклад, український і деякі інші, є нахабним порушенням міжнародного права і можуть в кінцевому підсумку призвести до ситуації, коли треба буде відновити дію цього закону і права. Упевнений, що рано чи пізно Крим повернеться до складу України “, – сказав політик.

Егілс Левітс наголосив: “Виходячи з латвійського досвіду хочу сказати, що було б добре за часів окупації балтійських країн мати подібну платформу, яка б постійно нагадувала про цю проблему”.

Також він додав, що Латвія завжди буде підтримувати територіальну цілісність України. За його словами, Кримська платформа буде сприяти утриманню питання Криму в міжнародному порядку.

Нагадаємо, участь в саміті підтвердили 44 країни і організації. 20 серпня участь у саміті підтвердила Ісландія, кількість учасників зросла до 45. Кулеба заявив, що, незалежно від рівня представництва, країни – учасники саміту стають засновниками Кримської платформи. 

Через тиск Росії одна з країн, яка раніше підтвердила участь в саміті, відмовилася від нього, – 20 серпня повідомив Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данилов.