Арестович назвав стан окупаційної армії РФ “жахливим” через величезний дефіцит живої сили, старої техніки, відмовників.

“Найбільш представницький комплект російських військ зібраний на Херсонському напрямку. Туди протягом тижня додалася десантна окрошка”, – розповів Арестович.

За його словами, на цьому напрямі росіяни сьогодні зібрали 19-23 батальйонно-тактичні групи. Утримуються щодо значні сили на Запорізькій та Харківській ділянках фронту.

“Починається третій етап війни. Наш контрнаступ трохи відтягується, зате потім має всі шанси стати ще успішнішим, ніж планувалося. Бійка буде славною”, – констатував Арестович.

Не зумівши завоювати Україну, російське політичне керівництво намагається реалізувати корейський сценарій із захопленням частини території та перетворенням її на аналог КНДР.

Про це у Facebook 29 липня попередив радник керівника Офісу українського президента Олексій Арестович.

Для реалізації цього сценарію, зазначив він, Кремлю необхідно посадити Київ за стіл переговорів, щоб домогтися перемир’я на фронтах і тим самим дати собі час закріпитись на захоплених територіях.

 У РФ цьому етапі є три варіанти військових дій:

Перший. Стати міцно в оборону, щоб ЗСУ вимотувалися під час контрнаступу. Другий. Наносити попереджувальні удари, щоб змусити ЗСУ передчасно витратити резерви. Третій. Комбінація перших двох варіантів.

“Я ставлю на комбінований, у фіналі якого все одно оборона та утримання своєї частини “Кореї”. Загальна політична та військова культура не дозволила б російському керівництву перейти до оборони прямо, для цього їм би довелося бути розумнішим, тому зараз вони готують наступ”, – повідомив представник ОП.

Грунтуючись на масштабному перекиданні російських військ, він дійшов висновку, що зон ескалації буде три: основний і два відволікаючі. У цьому випадку, зазначив Арестович, Москва “перемудрила” та погіршила своє становище.

“У них дуже погана система переведення політичних цілей у військові, а, крім того, вкрай плутані політичні цілі, які постійно змінюються, шарахаючись як п’яні, залежно від кон’юнктури вождя”, – пояснив Арестович.

Він упевнений, що кремлівська операція у зв’язку із цим завершиться провалом. Радник вважає, що через нову витівку Москви ЗСУ доведеться трохи зрушити терміни звільнення Херсона від російської окупації. “Замість нього ми маємо славну бійку останніх російських оперативних резервів з накопиченими українськими”, – повідомив він.

Український військовий експерт Олег Жданов розповів про те, з якими проблемами змушені стикатися російські окупанти в Херсоні.

Про це він заявив в ефірі одному з видань.

Відповідаючи на запитання, чи зуміє українська армія звільнити Херсон до того, як Росія проведе “референдум” на цій території, Жданов зазначив, що все залежатиме від інтенсивності завдання вогневої поразки. Якщо російське угруповання військ танутиме досить швидко, а українська армія завдаватиме інтенсивних вогневих ударів, то швидке звільнення Херсона можливе.

Однак, з іншого боку, варто розуміти, що проведення референдуму без припинення вогню практично неможливо.

“Навіть у Росії не можна буде легітимізувати цей референдум, якщо він проводитиметься в ході бойових дій. Саме тому Росія зараз робить будь-які зусилля для того, щоб змусити нас піти на припинення вогню”, – вважає експерт.

Також Жданов заявив, що Росія тягтиме на собі одразу два напрямки – Донецьку та Херсонську області. Першу вони залишити не можуть, тому що тут визначальну роль відіграє не логіка війни, а політика – завдання на захоплення регіону поставив особисто Путін і російські війська там битимуться стільки, скільки зможуть.

Щодо Херсонської області, то туди окупанти намагаються перекинути додаткові війська з Бердянська, Маріуполя та Криму, але Збройні сили України ударом по Антонівському мосту перешкодили цьому.

“Посилити жоден із напрямків вони практично сьогодні не можуть, тому що не можна розірватися і тягнути два напрями одночасно. Я думаю, в цьому і буде наша перевага, що вони виконуватимуть насамперед політичне завдання на Донеччині і будуть якимись зусиллями намагатися виконати завдання щодо оборони Херсона”, – заявив Жданов.