Агресору Росії доведеться відволіктися від війни проти України і реагувати на навчання НАТО Steadfast Defender 2024, вважає генерал-майор у запасі Віктор Ягун. Можна припустити, що НАТО цілеспрямовано відтягує інтерес Кремля від України, щоб ЗСУ мали змогу підготуватися до цікавих подій на фронті, про що і казав Буданов.

Росії доведеться реагувати на навчання НАТО Steadfast Defender 2024, і якщо в Москві думають, що все так просто, то помиляються. Окупанти потрапили в глибоку війну на виснаження і можуть не витримати таких перегонів. Про це заявив колишній заступник голови Служби безпеки України, генерал-майор запасу Віктор Ягун.

В інтерв’ю одному із ЗМІ він розповів про те, що в ситуації, коли Альянс проводить найбільші з часів Холодної війни навчання, Росії доведеться відволіктися від війни проти України.

«Нехай Росія реагує – відволікається від війни в Україні, підтягує війська і намагається захищати свої кордони. Росіяни думають, що все просто, але вони помиляються. Події розгортатимуться дуже інтенсивно – будуть, у тому числі, і вибухи на території РФ, які ми організуємо. Їм доведеться бігати з місця на місце і думати, що робити: прикривати кордони, бо там кораблі НАТО, чи воювати в Україні», — сказав Ягун.

Також він додав, що Росія вплуталася у війну на виснаження, і її перспективи у такій обстановці вельми сумнівні.

«Це дуже глибока війна на виснаження, і я маю сумніви у тому, що Росія витримає гонку», — підкреслив Віктор Ягун.

Додамо, війна закінчиться «відновленням справедливості й поверненням втраченого», заявив Кирило Буданов.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов не бачить потенціалу для масштабного наступу російських окупантів або зміни лінії фронту в короткостроковій перспективі.

В інтерв’ю одному із ЗМІ він заявив, що найближчі півроку на фронті будуть цікавими, а Україна відновлюватиме справедливість.

За його словами, на тимчасово окупованих територіях зараз перебувають понад 500 тисяч загарбників.

«Наступні шість місяців будуть цікавими, оскільки в цей період закінчиться наступ Росії на лінії фронту», — заявив він.

Також він зазначив, що наступальна кампанія окупантів почалася в листопаді 2023 року і вже два з половиною місяці триває.

Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що на поточний момент наступальна операція РФ в Україні триває, проте на початку весни вона вичерпається повністю.

«Ще ні, картина на фронті не промальовується. Ближче до весни. Зараз я можу вам сказати, що зараз триває наступальна операція РФ», — сказав Буданов в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За словами Буданова, вона почалася в листопаді 2023 року і вже два з половиною місяці триває. Керівник розвідки додав, що назвати результати наступу якимись великими буде неправдою. Однак він визнав, що біля Авдіївки на Донеччині є певне просування окупантів.

«Але це не те, на що вони розраховували. Вони хотіли швидко вийти на бар’єрний рубіж по річці Чорний Жеребець у Харківській області та вийти на адмінмежі Донецької та Луганської областей. Як ви розумієте, навіть близько такого немає», — заявив Буданов.

Керівник розвідки додав, що наступ триває і десь на початку весни він вичерпається повністю.

Водночас Буданов додав, що, як і за правилами будь-якої гри, коли хід противника закінчиться, почнеться хід українських військ.