При звільненні Криму від російської окупації буде реалізований той шлях, який буде максимально оптимальним на певний момент.  
  
Про це заявила постійний представник президента України на півострові Таміла Ташева в інтерв’ю українським ЗМІ.  

Вона зазначила, що на сьогодні розглядається варіант звільнення Криму військовим шляхом.  

“Чи хочемо ми мінімізувати жертви? Однозначно хочемо, і президент Зеленський неодноразово про це говорив: “Я б хотів, щоб ми звільнили Крим не військовим шляхом, тому що це означатиме, що буде менше жертв, руйнувань цивільної інфраструктури і так далі”, — уточнила співрозмовниця.  

Разом з тим не виключено, що на певному етапі звільнення півострова РФ будуть запропоновані переговори, підкреслила постійний представник президента України в Криму.  

“І тому, коли ми будемо на межі з Кримом, вже зайдемо, скажімо, в Красноперекопськ, ми можемо запропонувати Росії: окей, давайте поговоримо як ви з Криму будете виходити. Ви все одно звідси підете, тому що ми вам вже руйнуємо ланцюги постачання, загнали вас у кут. Будь-які війни завершуються все одно якимось перемовним процесом. Якщо росіяни не підуть на це, будемо продовжувати звільняти військовим шляхом”, — додала Ташева.  

Зазначимо, що раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що країна-окупант Росія влаштувала тотальне беззаконня в окупованому Криму. Немає ніяких альтернативних варіантів, крім звільнення Україною півострова. Саме з окупації Кримського півострова почалася спроба Москви поневолити українців і народи цивілізованої Європи.  

Він сказав про те, що звільнення Криму – безальтернативний варіант подальшого розвитку подій. 

Тим часом, як розповів військовий експерт Роман Світан, російські війська стягують військову техніку та особовий склад на північ Криму. Проте українська розвідка бачить усі пересування окупантів, і наші Збройні сили прагнуть знищити ресурси ворога раніше, ніж вони опиняться на лінії фронту. 

За його словами, українські війська мають у своєму розпорядженні засоби дальнього ураження, зокрема, удари безпілотниками можуть досягти будь-якої цілі в Криму. 

“Останнім часом, буквально кілька днів, почалися певні рухи в росіян, перекидання техніки, перекидання особового складу, спорядження в район півночі Криму, переважно на переходи”, – розповів експерт. 

Він зазначив, що перекидання техніки, боєприпасів та палива фіксується в окупованому Мелітополі – зокрема в бік аеродрому та депо. 

“Ось уже кілька ночей поспіль йде ураження цих усіх засобів, після того, як вони стаціонарно вже базуються. Мелітополь це все бачить і чує, і в Криму також це все підгоряє, плюс у районі Севастополя, Сімферополя до аеродромів, до певних місць зберігання певних засобів туди ми також дістаємо. І кримчани в районі Севастополя, Сімферополя чують такі ж удари”, – пояснив Світан. 

За його словами, ЗСУ мають безпілотники з дальністю польоту до 300 км, здатні дістати до будь-якої точки Криму. 

Експерт спрогнозував, що на початку нашого контрнаступу будуть знищуватись великі військові бази окупантів, і частково ці заходи вживалися вже цього тижня. Імовірно, саме початок контрнаступних дій мав на увазі президент Володимир Зеленський, коли, виступаючи в Чернігові, анонсував тиждень гарних новин, зазначив Світан. 

“Завжди наступальні дії починаються зі знищення найдальших засобів Росії, а потім йдуть ближче і ближче до фронту. Тобто десь місяць ми працюватимемо, пропалюючи шляхи постачання та бази противника на Запорізькому, Херсонському напрямку та в Криму”, – вважає експерт. 

Він зазначив, що переважно завдання ЗСУ стоїть на ураження аеродромів, авіаційної техніки, систем управління, командних пунктів та паливоприймачів противника. 

“Біля будь-якого аеродрому є певні бочки з авіаційним гасом або паливоприймачі, які в принципі, якщо підпалити, то добре горять. Це такі боєприпаси недалеко від аеродрому, іноді складуються в районі різних зерносховищ і птахофабрик, які виконують таку ще військову функцію”, – розповів Роман Світан. 

Він нагадав про пожежі на птахофабриках у Криму, де окупанти зосереджують свої військові вантажі. А нещодавня “бавовна” в Мелітополі уразила паливоприймач, про що свідчив високий стовп диму. 

“Це, до речі, найоптимальніший варіант – починати завжди з палива. Якщо немає палива, то точно ніхто нікуди не полетить і не поїде”, – наголосив експерт.