Україна опинилася на передньому рубежі війни, і президент Володимир Зеленський не може озвучувати всі свої оцінки, зокрема і думку про президента Білорусі Олександра Лукашенка, оскільки це може вилитися в нову ескалацію.

Таку позицію 27 травня в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” висловила народна депутатка від “Слуги народу”, членкиня комітету ВР із питань нацбезпеки і оборони Ірина Верещук.

“Мене зачепили слова [колишнього представника України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Романа] Безсмертного про те, що президент промовчав і не назвав Лукашенка диктатором. Так пан Безсмертний злегка звинуватив українську владу в тому, що ми робимо недостатньо. Адже, мовляв, [президент Польщі Анджей] Дуда назвав, президент Литви [Гітанас Науседа] – назвав, а ми не озвучили це вербально. У цій частині я хочу пригадати сьогоднішню трагедію, коли снайпер убив нашого військового прицільним вогнем. І коли президент міг би багато сказати словами, але мовчить, зціпивши зуби, тому що знає, що це може коштувати багато життів – він, напевно, думає. Тому зараз не поляк загинув, а не литовець, а саме українець. Це наші з вами національні інтереси. Ми завжди маємо зважати, що ми зараз на передньому рубежі”, – наголосила політикиня.

До слова, Сенат одностайно підтримав резолюцію про засудження дій режиму Лукашенка. Сенатори звертаються із проханням запровадити проти нього санкції. Тим часом гендиректор Ryanair направив у Мінськ гнівного листа.

Санкції проти Лукашенка, кажуть у Сенаті Польщі, мають стати першим кроком у стратегії протидії диктаторському режиму. Усі, хто причетний до репресій у Білорусі, мають понести відповідальність.

На підтримку резолюції проголосували 99 сенаторів. Розглядали її на засіданні 27 травня, попередньо обговоривши.

Відтак дії Лукашенка назвали радикальними і такими, що порушують елементарні принципи міжнародного права і цивілізованого світу.

“Примусова посадка у Мінську рейсу Ryanair 23 травня заради ув’язнення незалежного журналіста Романа Протасевича була актом державного тероризму і безпрецедентного варварства”, – зазначають у Сенаті.

У резолюції також закликають європейські інституції, парламенти інших країн та міжнародні організації об’єднати зусилля задля тиску на Лукашенка і звільнення білоруських політв’язнів, нагадуючи, що за гратами опинилися і деякі активісти польської меншини у Білорусі.