Росія майже стала свідком нової авіаційної трагедії, коли літак S7 Airlines (Boeing 737-800) був вчасно зупинений перед злітною смугою.

А сама російська пропаганда активно працює над тим, що начебто це сама Україна причетна до збиття літака Іл-76. Проте в них самих літаки не підіймаються в повітря через несправності в механізмах. Тому, не виключення, що літак зазнав катастрофи саме через несправність, а не збиття. Штанга, окупанти.

Лайнер планував вилетіти із Улан-Уде до московського аеропорту Домодєдово з несправним двигуном. На борту Boeing 737-800 перебувало 160 пасажирів, включаючи 4 дітей, повідомляє російський телеграм канал.

«Літак виїхав на ЗПС, почав розбіг, але перед самим зльотом екіпаж виявив неполадки в роботі двигуна, і літак повернули на стоянку», — йдеться в повідомленні.

Згідно із звітами російських ЗМІ, перед вильотом літак проходив технічне обслуговування, проте на той момент жодних проблем із двигуном не виявили. Наразі всі 160 пасажирів знаходяться в терміналі, очікуючи на замінний літак, який повинна забезпечити Росія.

Водночас російська пропаганда активно працює над тим, що саме Україна причетна до збиття літака Іл-76. 

Зокрема, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що наразі росіяни активно маніпулюють темою падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області, аби загальмувати процес передачі Україні систем ППО.

Він наголосив, що зараз немає жодних фактів, які б пролили світло на обставини падіння Іл-76. Радник голови ОП також зауважив, що невідомо, хто саме перебував на борту літака, оскільки росіяни активно протидіють проведенню міжнародного розслідування.

«Дивно, чому після двох років війни вони активно це розкручують. Що я в цьому вбачаю? Дві речі. Перша – загальмувати передачу Україні системи ППО. В останні місяці ми бачимо велику кількість російських літаків, які були знищені. Тобто для РФ важливо, щоб цього не було, щоб Україна не мала можливості збивати російські літаки чи використовувати протиракетні системи по лінії фронту», – пояснив Подоляк.