Президент України Володимир Зеленський впевнено рухається второваною стежкою Олександра Лукашенка. Принаймні, так вважає Петро Порошенко.

Про це йдеться у програмі Артема Овдієнка “Pro новини” на 24 каналі.

Він у 2019 році Зеленському програв вибори. Відтоді Порошенко не втомлюється за це мститися, чим може, а саме – постійною критикою.

Українці не погоджуються із Порошенком

За словами Овдієнка, схоже, що більша частина українців із такою думкою Порошенка не погоджуються. За свіжими опитуваннями соціологів з групи “Рейтинг”, саме Зеленського українці знову переобрали б на цю посаду.

“Простіше кажучи, за Зеленського наразі в Україні – кожен третій, а за Порошенка – кожен восьмий. Ще простіше – на одного прихильника Порошенка в цій країні маємо трьох прихильників Зеленського. З таким розкладом у Порошенка, як ви самі розумієте, шансів немає жодних”, – зазначає журналіст.

Нагадаємо, згідно з даними дослідження, ​якби найближчим часом відбулися нові вибори президента, то понад 30% українців проголосували б за чинного лідера Володимира Зеленського. На другому місці опинився б п’ятий президент Петро Порошенко, але всього з 13,3%,

Але чому Зеленському вдалося те, що не вдалося Порошенкові, як саме чинному президенту вдається утримувати прихильність українців?

“Можливо, завдяки усім тим непопулярним і нездійсненним, здавалося б, крокам, на які сам Порошенко свого часу не наважився, хоча й обіцяв. Мовиться про зняття недоторканності з депутатів, про відкритий ринок землі, про 100 разів осміяну “порохоботами” диджиталізацію (яка реально запрацювала і з ніг на голову перевернула спілкування українців з державною бюрократією)”.Мовиться про сукупність усіх тих речей (зроблених за Зеленського), яких ти не можеш не помічати, бувши хоч “порохоботом”. Як видно із соцопитувань, українці їх помічають й цінують, віддаючи належне нинішньому президенту, – відзначає Овдієнко.

Окрім того, якщо Зеленський зуміє політично поховати “Мінськ-2” – це стане його величезною міжнародною перемогою. Судячи за підсумками переговорів Володимира Зеленського з Ангелою Меркель і Джозефом Байденом, він не хоче ризикувати своєю долею і вносити капітулянтські “Мінські угоди” в українське законодавство.

Так вважає політичний аналітик Олександр Кочетков.

“Тобто, “проросійський” (як часто спекулюють представники Порошенка) президент Зеленський від “Мінська” відмовляється, а ось “патріотичний” президент Порошенко “Мінськ” всіляко пропихав, що закінчилося, нагадаю, вибухом гранати під Верховною Радою”, – пише Кочетков.

На думку журналіста, ще один момент, чому нинішній рейтинг Зеленського від соціологів мені особливо цікавий, бо на носі в нас “заруба” олігархів з державою у парламенті. Там депутати повинні проголосувати у другому читанні за антиолігархічний закон Зеленського.

“Мені дійсно цікаво, як високо підстрибне рейтинг шостого президента, якщо він таки дотисне депутатів за цей закон проголосувати. Або як низько його рейтинг підтримки серед українців обвалиться, якщо цю битву з олігархами Зеленський програє, коли народні обранці законопроєкт провалять“, – підсумовує Овдієнко.