На нещодавну скандальну заяву президента Франції Еммануеля Макрона щодо “гарантій безпеки для Росії” гостро відреагували і в Євросоюзі.

Про це повідомляє Reuters

Європейські країни заявили, що незгодні зі словами Макрона, влаштувавши демарш. Чехія допомогла з його підтримкою.

Так, зазначається, що представники Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини висловили свою незгоду щодо позиції президента Франції Еммануеля Макрона. Як розповіли Reuters 2 дипломатів, вони видали директору Департаменту континентальної Європи Міністерства закордонних справ Франції письмовий демарш.

Варто підкреслити: Демарш – це дипломатичні заходи держави чи групи держав, спрямовані на те, аби застерегти від певних дій представників іншої держави. Демарш може містити прохання, застереження, протест тощо, а також бути висловленим у письмовому чи усному варіанті.

Чехія, яка головує в Раді Євросоюзу, допомогла організувати його підтримку, пишуть у виданні. Вона розіслала зразки демаршу в столиці інших країн Євросоюзу.

Нагадаємо: нещодавно в одному з інтерв’ю президент Франції Еммануель Макрон заявив, що потрібно створити “гарантії безпеки” для Росії після закінчення війни. Таке твердження сколихнуло світовий інфопростір та викликало чималу хвилю обурення.

Зокрема заяву Макрона сильно розкритикували в Польщі. Заступник глави МЗС країни Марцін Пшидач наголосив, що гарантії безпеки потрібні Україні, проте аж ніяк не Росії.

Пшидач додав, що в Польщі “з легким подивом” сприйняли слова французького президента, адже Росія є агресором, що загрожує сусіднім державам.