Військові експерти жваво обговорюють ймовірність нового масштабного наступу росіян. Прогнозують, що окупанти підуть у наступ уже з початку нового року. 

Військовий експерт Олег Жданов оцінив нову загрозу з боку Росії. За його словами, росіяни стягують війська на Сході для нового наступу, передає 24 канал.  Аналізуючи інформацію ISW, Жданов припустив, що росіяни планують штурмувати Бахмутський та Авдіївський напрямки. Російські окупаційні війська готують сили для наступу на заході Донецької області. 

Кількість підрозділів росіян на цих напрямках значно збільшилась. За словами військового експерта, це зумовлено перекиданням військ з Херсонського напрямку.

“Наприкінці листопада росіяни добились невеликого успіху в районі Вугледара, але продовжити наступ не змогли, – каже Жданов.

Підсумовуючи, експерт сказав, що окупанти підсилюватимуть свої війська для наступу в районі Бахмута та Вугледара. Раніше стало відомо, що  що Путін готує масштабний наступ у новому році. Проте військові експерти кажуть, що це може статися в січні. Резніков очікує, що Росія продовжуватиме мобілізувати своїх громадян. Адже, за його словами, основна тактика російських командирів – це м’ясорубка.

Російські війська можуть відновити наступальні операції на двох основних напрямках просування в найближчі місяці – уздовж кордону Харків-Луганськ на північному сході України або в Донецькій області. Експерти кажуть, що заява Кулеби узгоджується з їхньою оцінкою про те, що зимові місяці прискорять темпи операцій з обох сторін і що умови на місцях по всій Україні, ймовірно, будуть сприятливими для наступальних операцій.

Так, найлегше російські війська можуть відновити наступальні операції на двох основних напрямках просування в найближчі місяці – уздовж кордону Харків-Луганськ на північному сході України або в Донецькій області.

“Схоже, що російські війська переміщують важку техніку з тилових районів Луганської області до районів поблизу нинішньої лінії фронту вздовж кордону між Харківсько-Луганською областю та змінили й повторно консолідували своє угруповання сил уздовж цієї лінії, – зазначили в ISW.

Також помітно, що російські війська ведуть обмежені наступальні дії вздовж цієї лінії, зокрема для повернення втрачених позицій на захід від Кремінної. Нещодавнє зниження температури в цьому районі до рівня нижче нуля дозволило землі затвердіти, що, ймовірно, створило умови для збільшення темпів наступальних операцій 

Російські бойові сили, які звільнилися після відходу із західного (правого) берега Херсонської області, передислокувалися в різні райони Донбасу, посилені мобілізованими резервістами. Крім того, російські війська можуть сподіватися розпочати наступ у західній Донецькій області, щоб розвинути незначний прогрес, досягнутий у листопаді в районі Вугледар-Павлівка.

“ISW продовжує оцінювати, що російські війська прагнуть завершити захоплення всієї Донецької області, і потенційні майбутні наступи на заході Донецької області можуть бути спрямовані на доповнення поточних наступальних операцій на західних околицях міста Донецька та навколо Бахмута для досягнення цієї більш широкої території”, – наголосили експерти.

Однак, попри можливість нових наступальних операцій, ISW продовжує оцінювати, що російські бойові можливості залишаються деградованими, і що російські війська навряд чи зможуть захопити стратегічно важливу територію в найближчі місяці.