Дуда дав зелене світло на прокремлівські сили в Польщі? Це навряд чи, однак провокатори, які позиціонують себе як «польські перевізники», а також «польські фермери», заявили про те, що 1 березня відновлюють протести на кордоні з Україною. Однак ці особи найімовірніше російські засланці.  відповідна заява, опублікована польським виданням RFM24. Протестувальники мають намір знову заблокувати прикордонні переходи у Гребінному, Дорогуську та Корчовій. Також пишуть, що протест охоплюватиме і доступ до переправи у Медиці.

«Перевізники» та «фермери» висловлюють невдоволення, стверджуючи, що українці витісняють їх з ринку, і вимагають відновлення обов’язку для українських підприємців отримувати дозвіл з листопада 2023 року. Існує підозра, що неспокій на кордоні Польщі та України, із закликами до Путіна «розібратися», ксенофобськими вигуками та нападами на вантажівки та потяги із висипанням зерна на землю можуть бути фінансовані безпосередньо з Росії. Серед «обділених» польських підприємців помічено провокаторів, які не є ні перевізниками, ні фермерами, а також були викриті в поширенні відвертої прокремлівської пропаганди.

Варто зазначити, що справжні польські фермери та перевізники також беруть участь у протестах, проте це обумовлено насамперед впливом на них російської пропаганди.

Останні кілька місяців блокада кордону активно підтримується потужною інформаційною кампанією в польських ЗМІ, де розповсюджуються «джинса» із відвертими антиукраїнськими наративами. Крім того, відомо, що перед самими протестами на кордоні Росія, використовуючи тіньові схеми, вкинула через треті країни на європейський ринок велику кількість зерна, збивши тим самим ціни, тому тим польським протестувальникам, які справді постраждали, а не відпрацьовують російські гроші, слідує пояснити, що винна у їхніх проблемах саме країна-агресор РФ, а не українці.