У середу, 3 листопада, співробітники НАБУ та СБУ провели обшуки у фізосіб у Києві, Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях та у податковій службі через розслідування податкових “скруток”.

Про це повідомляють пресслужби НАБУ та СБУ та коментар пресслужби звільненого міністра економіки Олексія Любченка.

Для отримання доказів протиправної діяльності, СБУ та НАБУ провели ряд обшуків по всій Україні. Серед іншого, вони відбувалися у Державній податковій службі, її регіональних підрозділах, а також за місцями проживання фігурантів провадження.

“НАБУ, САП спільно з СБУ здійснюють обшуки в приміщеннях центрального апарату Державної податкової служби України, ДПС у Полтавській області, за місцем проживання посадових осіб органів податкової служби та низки фізичних осіб у Києві, а також Полтавській, Дніпропетровській та Запорізькій областях”, – повідомляє НАБУ.

В ході обшуків виявлено та вилучено документи, які підтверджують даний протиправний механізм. Зокрема факти, що фігуранти кримінального провадження сприяли мінімізації податкових платежів, так званим «скруткам», а також виводили підконтрольні їм фіктивні підприємства із категорії ризикових.

Схема полягала у “покривані” шахраїв, які недоплачували податки, а також допомагали фіктивним підприємствам. Також фігуранти виводили підконтрольні їм фіктивні підприємства із категорії ризикових.

Попередня правова кваліфікація ч.2 ст.364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем). Наразі встановлюються усі особи, які можуть бути причетними до злочинної схеми.

Після публікацій у ЗМІ та на основі звіті ТСК Верховної Ради щодо розслідування корупції посадовців розпочалось розслідування.

Зазначимо, зранку, цього ж дня, ЗМІ з посиланням на джерела публікували інформацію про обшуки у Міністра економіки-першого віце-прем’єр-міністра Олексія Любченка, який 2 листопада подав у відставку та виконуючого обов’язки голови Державної податкової служби Євгена Олейнікова через “скрутки”.

За словами одного зі “Слуг”, Любченко, перебуваючи на посаді голови Державної податкової служби (квітень 2020 – травень 2021), покривав проведення так званих “скруток”, коли одним компаніям повертали сплачене іншими компаніями ПДВ без достатніх для цього підстав.

Через це, як переконує співрозмовник, держбюджет щомісяця втрачав від 2,6 млрд грн до 3,5 млрд грн. Ці слова частково підтверджує звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб.

Виявлені комісією порушення, зокрема, стосуються і періоду, коли головним податківцем був саме Любченко. Але призначення Любченка до уряду сталось через місяць після оприлюднення результатів ТСК.

Колишній очільник ДПС, за словами співрозмовника, і після цього продовжував покривати “скрутки”, але вже не своїми руками.

Водночас, у пресслужбі Любченка заявили, що за місцем його роботи та проживання у середу обшуки не відбувалися.

Слідчі дії, за словами представника звільненого міністра, начебто відбуваються в Державній податковій службі, “по обставинах, виявлених і переданих до правоохоронців самою ДПС”.

Нагадаємо, нещодавно міністр економіки Олексій Любченко написав заяву про звільнення з займаної посади.

Як повідомляли джерела “Української правди”, в Офісі президента Любченка підозрювали в корупції. Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія на зустрічі з депутатами сказав їм, що міністра звільняють, бо він “закрався”, але деталей чи якихось фактів цього нема.

Варто зауважити, за 5 місяців роботи в уряді Любченко зумів максимально зіпсувати відносини з прем’єром Денисом Шмигалем.

За словами співрозмовника УП зі “Слуги народу”, “Любченко дуже цікаво поводився” нібито до нього приходили депутати “з якимись хотєлками”, а він їм відмовляв, заявляючи, що “скоро піде на підвищення і стане прем’єром”, тоді до нього можна приходити. А до того, мовляв, йому “не можна ні у що вляпуватись”. Подейкували, що такі розмови дійшли до Шмигаля.