В Офісі президента заперечують озвучену раніше журналістами інформацію про те, що зустріч президента Володимира Зеленського з лідером США Джо Байденом переноситься на другу половину серпня. Про це в суботу завив прес-секретар президента Сергій Никифоров в коментарі “Суспільне”.

“Зустріч планується на останні дні липня, перші дні серпня, приблизно в цьому діапазоні”.

Він також додав, що дата зустрічі змістилася через протокольні і логістичні причини, і порадив “не робити з цього трагедію”.

При цьому представник президента заперечує інформацію ЗМІ про те, що Білий дім відклав зустріч нібито через скандал зі зміною керівництва НАК Нафтогаз.

“Ця інформація не є правдою. Зустріч активно готують, дати узгоджують”, – заявив представник Зеленського, додавши, що ніхто ультиматумів не ставить.

Раніше повідомлялося про те, що Зеленський залишився незадоволений переговорами Меркель і Байдена, зазначивши відсутність конкретних кроків з протидії загрозам від запуску “Північного потоку-2”.

Відзначимо, що Україну чекає непростий діалог зі Сполученими Штатами.

Як пишуть аналітики, нам дуже боляче, коли Байден не накладає санкцій на оператора «Північного потоку-2», однак це дає йому нову якість трансатлантичної солідарності та реальний вплив на Німеччину і умови, якими буде оточений цей проєкт.

Робота газотранспортної системи України — червона лінія для наших партнерів, однак хотілося б, щоб усі питання вирішувалися з самого початку за спільним столом переговорів, чого зараз немає. Партнерство ніколи не було дорогою з одностороннім рухом, воно точно не складається тільки з перемог і досягнень, але воно критично потрібне для України.

Відповідь Байдена на запитання щодо нашого членства в НАТО є квінтесенцією сприйняття України нашими партнерами. Головна проблема — не окупований Донбас, а корупція.

Це аж ніяк не виправдання, це домінуюче сприйняття України на Заході. З цим можна сперечатися, наводити аргументи і досягнення, але реальність полягає в тому, що кроки в цій сфері вважаються катастрофічно недостатніми. Причому, як бачать наші партнери, українські олігархи — не єдине джерело політичної корупції в Україні.

Американська адміністрація вважає: спочатку реальні кроки боротьби з корупцією, потім — усе інше, тому нам, очевидно, варто поміркувати над необхідністю стати найкращими, «чемпіонами», у тому числі в рамках нової глобальної американської антикорупційної ініціативи.

«Пропетляти» тут явно не вийде: квиток до НАТО і ЄС — це реальна боротьба з корупцією. Не перелік реформ, де можна ставити «галочки» після виконання, а саме зміна політичної культури в Україні. Більше прозорості, більше участі суспільства у призначеннях, зокрема до регуляторних органів, реальна політична відповідальність: схибив — пішов у відставку, і ще багато всього. Вже відомо, що ця тема стане ключовою на зустрічі Зеленський — Байден, і до неї слід ретельно та креативно готуватися.