Депутати від парламентської фракції “Слуга народу” закликали демонстрантів і правоохоронців дотримуватися закону під час акцій протесту.

Про це йдеться в заяві нардепів у відповідь на сутички, які відбулися в Києві після вироку одеському активісту Сергію Стерненку. Текст оприлюднено на сторінці у Facebook “слуги народу” і голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Право людини та громадянина на мирні зібрання є основою сучасної демократії. Ми завжди підтримуємо реалізацію політичних прав українців в будь-яких законних формах. Поряд з цим, ми визнаємо, що демократія грунтується на повазі до закону та його додержанні. Тому ми категорично засуджуємо будь-які прояви насильства і не поділяємо спроби використати реалізацію права на мирні зібрання як засіб тиску на органи влади і суд з метою уникнення окремими особами правосуддя, яке теж є основою демократії.

В свою чергу, ми вимагаємо від правоохоронних органів України діяти відповідно до закону з мінімальною толерантністю до порушень правопорядку на вулицях наших міст. А політиків, які намагаються використовувати в своїх цілях рішення суду у справі Стерненка, закликаємо утриматися від нерозумної витрати коштів, сконцентрувавшись на погашенні своїх зобов’язань перед нашою державою.

Ми ніколи не повинні підміняти демократичні процедури вуличними акціями, що супроводжуються насильством та зухвалою неповагою до правопорядку.

Заява депутатів фракції політичної партії «Слуга Народу» щодо ситуації, яка виникла у суспільстві довкола рішення…

Опубликовано Danil Getmantsev Среда, 24 февраля 2021 г.

На масштабні сутички напередодні відреагував і заступник Міністра внутрішних справ Антон Геращенко. На своїй сторінці у Фейсбук він написав наступне:

“Те, що вчора було під Офісом Президента – це аж ніяк не мирний протест.

Це була вакханалія насильства, яка не має нічого спільного з цінностями Революції Гідності.

Ми підтримуємо мирні протести, але ми категорично проти насильства і провокацій з боку окремих осіб, які самовільно вирішили присвоїти собі право судити хто є правим, а хто ні.”

Нагадаємо, 23 лютого одеського активіста Сергія Стерненка засудили до 7 років колонії з конфіскацією половини майна. Суд визнав його винним у викраденні людини в 2015 році.

У цей же вечір у багатьох містах України люди вийшли на акції на підтримку засудженого. У столиці під Офісом президента відбулися сутички із силовиками, були постраждалі і затримані.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.