Виктор Кичун став новим новим суддею Конституційного Суду України – 24 лютого він склав присягу. Однак його призначення відбулося в обхід звичної процедури, а сам він став просто політичним призначенцем. Ба більше, народним депутатам у Раді просто збрехали.

Таку думку висловив голова “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін. Він переконаний, що відповідальний за обман нардепів саме представник президента в КСУ Федір Веніславський.

“Коли Веніславський представляв цю людину, він збрехав в парламенті про конкурс”, – сказав Шабунін.

Мовляв, Веніславському вдалося запевнити нардепів, що існують певні рішення КСУ, яке прямо забороняє міжнародним експертам бути учасниками конкурсної комісії.

“Це брехня. Представник президента в КСУ просто збрехав народним депутатам. Нічого! Нормально проголосували, підтримали. Яка там незалежність?”,– висловився голова ЦПК.

Шабунін запевняє, що призначення Кичуна нічого не змінить в розподілі сил у КСУ та не стане підставою для врегулювання конституційної кризи. Усе тому, що сам склад суду не змінився.

“Електронне декларування Конституційний Суд знищив, маючи 11 голосів. Для прийняття рішень потрібно лише 10. Призначення цього судді не вирішує абсолютно нічого”, – зауважив глава ЦПК.

Він додав, що сам Кичун – політичний призначенець, а тому не може бути чесним незалежним суддею. “Не зможе бути незалежним, адже він – політичний призначенець. Незалежною може бути та людина, яка нікому нічого не винна – вона перемогла в чесному конкурсі”, – пояснив Шабунін.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.