Україні вигідно вдарити по Кримському мосту, який є потужним маршрутом логістики, шляхом якого Росія перекидає свої війська на південний фронт. Однак проблема полягає у тому, як відреагує Кремль. Захід побоюється, що у разі удару ЗСУ по естакаді Москва, яка вважає захоплений Крим, мовляв, своїм півостровом, звинуватить Україну в нападі і застосує ядерну зброю. Саме тому західний світ не дає українській державі ракет для можливого удару по мосту.

Про це заявив директор військових програм Центру Разумкова, військовий експерт Микола Сунгурівський.

У інтерв’ю Главреду він розповів про те, що з позиції війни Україні дуже вигідно завдати удару по Кримському мосту. Таким чином, з’явиться можливість ліквідувати лінію забезпечення російських військ на Південному фронті. Проблема полягає у тому, як на такий крок відреагує Росія. І це дуже турбує Захід.

“З чисто військової точки зору – так, звичайно, це потужний логістичний маршрут, яким з Росії через Крим, а потім до Херсону і на південний фронт, надходить величезна кількість озброєнь, техніки, особового складу. Розірвати подібний логістичний маршрут було б дуже вигідно. Питання у тому, як відреагує Росія. Це питання якраз і стримує наших західних союзників від надання відповідного озброєння”, – вважає Сунгурівський.

На його думку, навіть якщо країни-союзники України на Заході все ж таки нададуть потрібну для реалізації подібних планів зброю, вони вимагатимуть гарантій того, що удару по Кримському мосту не буде. Західний світ побоюється відповіді Росії у вигляді застосування ядерної зброї.

“Якщо Захід і дасть подібну зброю, то з умовою, щоб ми такого удару не завдали. На Заході бояться ядерної відповіді Росії, оскільки РФ вважає Крим своїм, закріпила це у своїй конституції, буде оголошено, що нібито ми напали на Росію, і Москва, як прописано у них у військовій доктрині, має право на застосування ядерної зброї. Захід цього боїться. Я думаю, саме тому такі ракети наразі не надають”, – підкреслив Микола Сунгурівський.

На запитання, Чи можна вже казати про появу будь-яких ознак настання перелому, експерт відповів наступне:

Я б поки що не називав це ознаками перелому. У Росії ще достатньо резервів. Резерви вичерпуються, але, тим не менш, гарматного м’яса, артилерії і боєприпасів ще багато. Чим вона нас і лякає. Ракет, які за термінами давності вже необхідно утилізувати, у неї теж достатньо. Цим Росія і спробує нас переламати.

Отримання Україною РСЗВ HIMARS, і, як розповів міністр оборони Олексій Резніков перших MLRS 270, які є аналогом тих же HIMARS, тільки на гусеничній ході, це серйозно. Можливості дозволяють наносити удари на глибину до 50 кілометрів. Їх дальність й зовсім 80 км, але вогонь ведеться не з лінії фронту, а з глибини – з відстані 15-20 км від фронту, щоб самим не потрапити під удар артилерії противника.

Завдаючи таких ударів, ми не контратакуємо – ми готуємо умови для перелому ситуації і переходу до контрнаступу.

В той же час, Результатом застосування ЗСУ американських РСЗВ HIMARS за 10 днів є знищення понад 40 складів, пунктів управління, місць зосередження військ РФ, заявив військовий експерт Сергій Грабський. Як підкреслив він в ефірі Сurrenttime, удари з нинішніх позицій вже наносяться “практично по виходу з Криму” – удар був нанесений по Чаплинці.

Експерт також сказав про нарощування угруповання HIMARS для ЗСУ, яке дозволить надалі виводити з ладу весь рівень оперативної логістики російської армії.

“Мало того, я б хотів до HIMARS додати ще дуже важливе доповнення, а саме систему залпового вогню типу M270. Специфіка цієї системи залпового вогню полягає в тому, що якщо HIMARS має шість напрямних або пускових, то ця система має дванадцять напрямних або пускових. І перспективність цієї системи – так, я зараз говорив, що на сьогоднішній день заборонено продаж ракет з дальністю, які б’ють на 300 кілометрів, – так ось специфіка цієї ракети, цієї пускової установки M270 в тому, що вона на гусеничному ходу, тобто в топової версії, як кажуть автомобілісти, є можливість нанесення ударів ракетами, які стріляють на дальність 500 кілометрів. Тобто під ударами цих установок весь Крим і досить серйозна смуга на території країни-окупанта”, – додав Грабський.