Російська влада поки що не прийняла рішення, чи вдиратись в Україну чи ні, а загрозу нападу використовують у своїх цілях. Кремль намагається зайняти позицію сили для переговорів із США та країнами Європи. 

Загрозу повномасштабного вторгнення в Україну Кремль може використовувати для перевірки єдності НАТО та Європейського Союзу. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю газеті Le Figaro, оприлюдненому у п’ятницю, 28 січня.

“Думаю, що російська влада не прийняла рішення про вторгнення в Україну. І сподіваюся, що не приймуть. На мою думку, Росія намагається, перш за все, зайняти позицію сили для переговорів із Вашингтоном та країнами Європи”, – сказав Резніков.

Міністр вірить, що Кремль ще не ухвалив рішення щодо можливого вторгнення і сподівається, що Росія продовжить переговори.
“Думаю, що цивілізований світ, досі грає в шахи з Росією, але Росія грає з нами в покер, використовуючи тактику блефу. Я дуже добре знаю росіян, вони дуже прагматичні, це підвищення ставок”, – вважає український міністр.
Нагадаємо, раніше Резніков закликав Захід запровадити попереджувальні санкції проти Росії для запобігання агресії проти України та можливої ​​агресії проти Європи.
“Мені здається, що відповідь на гібридну атаку також могла б бути гібридною. Упевнений, що США та Сполучене Королівство разом з європейськими партнерами могли б робити більше для нашої оборони. В економічній сфері – санкції, наприклад, які можна було б ввести до вторгнення, а не після. Зробити це “до”, а не “після” – виключно важливий крок. Ми можемо зупинити та стримати Росію”, – заявив Резніков.
Він закликав лідерів ЄС, США та Британії показати Кремлю, “що це вторгнення обійдеться дорого”.
Зволікання може призвести до масштабних проблем для Європи, оскільки повномасштабне вторгнення призведе до великих жертв і спровокує величезний наплив біженців.
“Це буде лихо не тільки для України, а й для Європи, оскільки кілька мільйонів мігрантів, наших біженців, зберуться біля українсько-польського кордону і, ймовірно, також біля польсько-німецького”, – сказав Резніков.

У свою чергу, Євросоюз  у координації з партнерами зобов’язався запровадити масштабні санкції проти Росії, якщо ситуація в Україні погіршиться. 

“Ми підтверджуємо свою солідарність з Україною. Якщо ситуація погіршиться, ми запровадимо масштабні санкції, погоджені з партнерами”, – написала глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
При цьому глава ЄК додала, що ЄС підтримує діалог із Росією, але не сприйме спроб розділити Європу на сфери впливу.