На правому березі Херсонщини досі перебуває досить значна кількість ворожих військ. Однак вони не зможуть піти у наступ на цьому напрямку.

Про ситуацію на Херсонщині одному з українських телеканалів розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. За його словами, зараз на правому березі регіону перебуває близько 20 – 25 тисяч російських окупантів.

Вони не зможуть провести масштабні наступальні дії, однак здатні закопатися та намагатися утримувати певні території.

Правобережне угруповання окупантів практично приречене.

Він додав, що зараз окупанти практично не можуть перекидати військову техніку та інші ресурси на правий берег Дніпра на Херсонщині. Адже ЗСУ добряче понищили основні мости та, ймовірно, влучили в баржу, яку окупанти зводили як альтернативу мостам.

“Все правобережне угруповання практично приречене. Те, що окупанти досі на правому березі якось перегруповуються та хаотично рухаються, свідчить про те, що вони втрачають управління”, – зазначив Світан.

Він нагадав, що ЗСУ влучили в один із командних пунктів в Новій Каховці. Тут можна говорити про втрату управління для бериславського угруповання окупантів, які сидять на цій території.

Переходу ЗСУ до наступальних дій передувала серія ударів по складах та позиціях окупантів на Півдні та знищення мостів, які ворог використовував для постачання зброї й продовольства на правий берег Херсонщини. Мова йде про 4 мости:

Антонівський міст;

Антонівський залізничний міст;

Каховський міст;

Дар’ївський міст через річку Інгулець.

Унаслідок вогневих уражень, мости стали непридатними для використання, через що окупаційні війська на правому березі Херсонської та частини Миколаївської областей стали фактично відрізаними від тимчасово окупованого Криму, через який їм надходила підмога.